liikuntatieteellisen pisterajat

Tietääkö kukaan pidetäänkö reaalia, jos joutuu kirjoittamaan sen pakollisena pitkänä/vaativampana vai lyhyt/keskipitkänä kun annetaan pisteitä ensimmäisessä vaiheessa. Entä äidinkieli onko se pitkä/ vaativampi vai lyhyt/keskipitkä ?

Please, vastatkaa pian ?
1225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Äidinkielen pisteet lasketaan kuten vaativammasta kokeesta. Reaalista tietääkseni samoin. Yleensä nämä kuitenkin mainitaan hakuoppaassa. Sillä, onko kokeen kirjoittanut pakollisena vai ylimääräisenä, ei tietääkseni ole merkitystä pituuden/lyhyyden määrittelyssä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyvä kirjoitti:

Tietääkö kukaan pidetäänkö reaalia, jos joutuu kirjoittamaan sen pakollisena pitkänä/vaativampana vai lyhyt/keskipitkänä kun annetaan pisteitä ensimmäisessä vaiheessa. Entä äidinkieli onko se pitkä/ vaativampi vai lyhyt/keskipitkä ?

Please, vastatkaa pian ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu