Hallitus

Työvoimatoimistot leimaannuttavat luusereiksi työnhakijat: kun tästä ovesta käyt, et kelpaa enää mihinkään työhön. Nämä ihmisten alistamistoimistot tulisi lopettaa välittömästi. Tuore tutkimustulos todistaa myös hyvin tämän leimautumisasian.
250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tuttu juttu. Tämän ymmärsi eräs partaradikaali. Mitä pienemmiksi systeemiä vastaan taistelevat yksiköt saatiin pilkottua, sitä vähemmän niistä hajotettuina oli kyseenalaistamaan järjetöntä yhden prosentin hyväksi tehtyä järjestelmää. Vrt. meillä 94 % yrityksistä mikroyrityksiä, 1 - 2 ihmistä. Taistele tässä sitten.

Kyse on suuremmasta systeemin kriisistä. Taikurit vetävät hatuistaan huuhaata, demoneita, joita ei hallita. Tsunami vetäytyy finanssimarkkinoiden merelle ja kerää nyt voimaa. Se tulee pian uudestaan. Sitten puiden ja autojen sijaan lentävät kivitaloyhtiöt ja kokonaiset autotehtaat.

Valoa tunnelin päässä on huuhaata. Kuka on oikeasti niin hullu, että ottaa yhä lisää järjetöntä velkaa? Systeemi muuttuu. Se teki sen jo etelä-kartion maissa. Latinalainen- Amerikka ei tottele enää yhteistuumin jenkkien kirousta ja IMF:n älyttömyyksiä. Ehkä tämä on lopulta Euroopankin tie?

Äänestä
  • Ei yhtään työntekijää työvoimatoimiston listoilta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


herätys kirjoitti:

Työvoimatoimistot leimaannuttavat luusereiksi työnhakijat: kun tästä ovesta käyt, et kelpaa enää mihinkään työhön. Nämä ihmisten alistamistoimistot tulisi lopettaa välittömästi. Tuore tutkimustulos todistaa myös hyvin tämän leimautumisasian.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu