Mikä noin 50-luvulle sijoittuva komedia?
Siinä oli mies roolinimeltä "Hollis Wood", ja toiset tyypit etsivät Hollywoodia, ja tuo aiheutti sekaannusta ja kommelluksia.
Jossain vaiheessa nörtin näköinen mies joutui toisen miehen kanssa maailmanpyörään ja toisella heistä oli korkean paikan kammo. Tämä nörtin näköinen mies pudotti jonkun sitrushedelmän tms alas maailmanpyörästä- ja sanoi "it´s falling, it´s falling ja sitten vasta tiputti sen. Pelokas mies tietenkin oli silmät kiinni ja luuli että he ovat korkeammalla kuin olivatkaan koska "falling"(putoaminen) kesti niin kauan :)
Kyse oli sodan ajasta, baareissa oltiin ja sodanajan lentokoneessakin taisi pariskunta olla...
Osaisiko kukaan auttaa?
En osaa sanoa koska elokuva on tehty, muttei nyt ihan lähiviimevuosina ainakaan. Värielokuva on kyseessä.
Mikä 50-luvulle sijoittuva komedia?
sdfasdfasfsf
2
572
Vastaukset
Spielbergin 1941 vuodelta 1979. En olisi kuvauksen perusteella muistanut enää mutta IMDB:ssä saa haettua filmejä hahmojen nimienkin mukaan niin tämä löytyi heti ekana.
http://www.imdb.com/title/tt0078723/- sdfasdfasfsf
Voi kiitos !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Juuri tätä leffaa hain!!!!
Kiitos , kiitos :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on857681- 757605
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1666089Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist554996En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204169Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53900- 383632
- 313547
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..233472Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1043252