Minulle tuli keskenmeno eilen, ilmeisesti sikiö oli ollut jo muutaman viikon kuolleena (ultrattiin maanantaina). Sitä ihmettelen kun viikonlopusta lähtien olen vähän väliä haistanut ammoniakin hajua, esim vastapestyssä yöpaidassa, yhdessä ruokakaupassa ja ihan vaan yleisesti. Liittyyköhän tämä jotenkin keskenmenoon vai onko hajuaistini muuten vaan tullut ihmeelliseksi? Onko teillä vastaavasta kokemuksia?
Ammoniakin hajua..?
2
1695
Vastaukset
- Liisukka
Mulla ainakin raskauden aikana hajuaisti tuli selvästi herkemmäksi ja monet tavalliset hajut tuntuivat epämiellyttäviltä, mutta en tiedä, liittyykö tuo ammoniakin haistaminen keskenmenoon vai yleensä raskauteen.
Tsemppiä ja voimia keskenmenon läpikäymiseen! - .
Ensin pahoitteluni myös minun puolestani keskenmenosta. Jos ammoniakin haju jatkuu niin voisin ehdottaa että kokeilet jossakin Aqua Detox -jalkakylpyhoitoa. Ammoniakin hajun lisäksi voit päästä hoidolla eroon elimistöön kertyneistä muistakin myrkyistä ja siten kenties keskenmenojen todennäköisyys laskisi jatkossa.
Itse ottaisin vielä karnosiini-kuurin lisäksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2432142- 1891634
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647