Autas

Rekisteröimätön kotimaassa aiemmin kilvillä (varmaankin vielä 2008) ollut auto. Mitä maksaa ajokuntoon paperien laitto?

Poissa kilvistä kun ei käyttötarvetta,muuten ok.
2191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tasan 10,20€

Äänestä

Riippuu onko kulkuneuvossa kilvet paikallaan vai ei? Jos on niin maksaa sen 10,20, jos ei kilpiä, niin maksaa asemasta rippuen 50-100€ 10,20 kilpimaksu. (olikohhan jotain 8€/kpl?) Täytyy reksiteröintikatsastaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


akkaa :) kirjoitti:

Rekisteröimätön kotimaassa aiemmin kilvillä (varmaankin vielä 2008) ollut auto. Mitä maksaa ajokuntoon paperien laitto?

Poissa kilvistä kun ei käyttötarvetta,muuten ok.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu