Saimme hääkutsun pariskunnalta, joka on meille hyvinkin läheinen. Olemme lähes viikoittain tekemisissä heidän kanssaan, ja pidämme heistä kovasti. Mm. tuleva morsian on keskimmäisen lapsemme kummi.
Yleensä olemme hoitaneet häälahjat tylsästi pankin lahjashekin muodossa, mutta nyt tämä menettelytapa tuntuu melko hölmöltä, johtuen jo pelkästään siitä että heillä ei todellakaan ole puutetta rahasta.
Lisäksi tahtoisimme että lahjasta jäisi myös muistoarvoa tulevaisuuteen.
Kyseinen pariskunta on asunut yhdessä jo pitkään, ja kaikki tarvittava on jo hankittuna. Heillä on myös pieni lapsi.
Toki taide, arvoesineet ym. ovat aina paikallaan, mutta meidän perheen budjetilla maksimimäärä lahjan hinnassa on 60-70e.
Kertokaa ihmeessä hyviä ideoita. Kaikki otetaan kiitollisina vastaan!
Häälahja pariskunnalle, jolla on jo "kaikki"
8
2834
Vastaukset
- esimerkiksi
lippupalvelun tms. lahjakortti lupaus lastenhoidosta, jotta pääsevät viettämään iltaa?
- Moaning Myrtle
Miten olisi lahjakortti valokuvausliikkeeseen/Ifoloriin tms - hääpari voisi teettää itselleen canvas-taulun joko hääkuvasta tai vaikka jostain ihanasta häämatkakuvasta?
- PenNiveny
Kuulostaa hyvältä idealta, kuten myös tuo aiemmin mainittu lippupalvelulahjakorttikin.
Tunnustan tietämättömyyteni, ja kysynkin että mikä on canvas-taulu? - ---
PenNiveny kirjoitti:
Kuulostaa hyvältä idealta, kuten myös tuo aiemmin mainittu lippupalvelulahjakorttikin.
Tunnustan tietämättömyyteni, ja kysynkin että mikä on canvas-taulu?Canvas-taulu on jonkinlainen kankaalle painettu kuva. Ja tauluja on erikokoisia. Ifolorin tai extrafilmin sivuilta varmasti löytyy lisää tietoa. :)
- jussi vaarala
sävellys omilla valokuvilla dvd:nä
katsokaa youtubesta jussi vaarala ja sieltä vaikkapa video Sweet
[email protected] - klabbis
www.kyltti.fi :stä löytyy hieno puinen "hääkyltti" johon saa kaiverrettua hääparin nimet ja päivämäärä.
klabbis - Aino74
Hei,
jos ystävilläsi on jo kaikkea, niin järjestä heille elämyksellinen muisto. Osta lahjakortti Helsingissä sijaitsevaan Studio High Heels-tanssikouluun. Lupaudut vielä lapsenvahdiksi, niin pääsevät tanssimaan. Itse olen saanut tällaisen ja hauskaa oli. Meillä oli siis henkilökohtainen opettaja ja itse saimme päättää, mitä tanssia haluamme harjoitella. Tunti oli aivan mahtava ja opettaja varsinkin. Tiedä, vaikka tanssikipinä iskisi sen jälkeen! - Paras lahjaidea
Karikatyyri on juuri oikea lahja pariskunnalle jolla on jo kaikkea... mutta löytyy kuitenkin myös huumorintajua...
Googleta "karikatyyrilahja" tai "erilainen häälahja"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986458KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3605994Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602923Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092374Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072048- 1251774
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331178