Hindi/ bollywood musiikkia helsingissä?

elinaelina

Joskus vuodenvaihteen tienoilla oli helsingissä mainoksia bollywood klubista. En vaan enää kuollaksenikaan muista, että missä baarissa tämä klubi pidettiin. Kerran kuussa se taisi olla.
Jos jollain on tietoa tästä klubista tai jostain muusta paikasta missä saattaisid kuulla hindi musiikkia olisin erittäin erittäin kiitollinen! :)

1

2125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Devika Rani

      En ole varma onko tämä se, mutta kuulin itsekin tästä vasta viime perjantaina:

      The hottest INDIAN/BOLLYWOOD club in the city!! On Fridays throughout the summer in restaurant Aroma on the rooftop (Hietalahdenranta 6, Helsinki). Hosted by Lalita (Sari Breilin) and Rani Surya (Katri Prusila), music by DJ Om (DJ Soma).
      www.myspace.com/bollybombastic
      Ja Facebook.

      BOLLY BOMBASTIC CLUB in the summer 2009: 29.5, 5.6, 12.6, 26.6., 3.7, 10.7, 17.7, 24,7, 31.7, 7.8, 14.8, 21.8, 28.8.
      Show time at 20-23. Tickets 5€ from the door.
      NOTICE: The club will be held every Friday except 19th of June. Please check the website for details. AGE LIMIT 18 YEARS
      **Don't miss this one!!**
      In the show: dance performances, groovy music, amusing competitions, delicious Indian food, and PARTY!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      264
      2404
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      71
      2383
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1568
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      43
      1406
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1329
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1230
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1029
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe