Pitkään kesti ennenkuin LIDL-myymälöihin tuli rosvokoneet mutta nyt odotus on päättynyt.Ei taida enää ruokakauppoja olla josta et reiskan paskaa bongaa?
Ray:n ahneus
sem kuin kasvaa
6327
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Suomen monopolilla "rajoitetaan" pelaamista tarjoamalla automaatteja joka kaupassa. Todella hienoa rajoittamista jolla lähinnä listään riippuvuutta vaikka monopolin tarkoitus olisi nimen omaan eihkäistä sitä.
Siwoissa en ole vielä törmännyt Ray.n automaatteihin?
paikallisessa siwassa itä-helsingissä.
siwassa. ja siwa on kaiken lisäksi vielä yllättävän lähellä!
eivät ole juurikaan koolla pilattuja,mutta aina löytyy tilaa automaatille kassan ja uloskäynnin väliltä.
Markettihan ei omaisuuksia nettoa peleistä mutta kansanterveysjärjestölle on äärimmäisen tärkeää pelien sijoittaminen ruokakauppoihin jotta pääsee kolikoista miksei seteleistäkin kätevästi eroon.Ja koska nuorisohan ei pääse pelisaleihin,pitäähän heidänkin jossain päästä pelaamaan.
N.10w sitten kun kaverini oli yrittäjä Ray lähetti hänelle lehtisen jossa kehuttiin peliautomaatin tuovan baarille viihtyvyyttä omistajalle tuloja.Jumalauta monta kertaa olen kiroillut etten tajunnut pyytää itselleni esitettä,oli niin kaunopuheista tekstiä että kirjoittaja oli totisesti palkkansa ansainnut.
Paikallisella ABC-asemalla se automaattirivistö on sijoitettu niin, että henkilökunta ei juuri pääsemaan valvomaan kun 10-vuotiaat skidit ovat siellä pelaamassa. Jos vielä on ruuhka-aika, niin henkilökunnalla ei todellakaan ole aikaa valvoa yhtään sitä pelaamista. Tämän tietävät ne pikkuskiditkin.