Sain laivalla kahden euron sijaan

rahan. Samaan tyyliin tehty kuin 2 e, mutta kuvassa joku aasialainen miesa rillit päässä. Onkohan se thaimaalainen vai japanilainen tms. ? Joku varmaan tietää. Hävisinkö paljon?
3187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • pistettiin kiertämään ms Europalla. En ole thaimaan matkailija enkä keräilijä, vaan muuten utelias ja tiedonhaluinen, joten lisään rahan rahakokoelmaani.

    Äänestä

  • Vahinko näköjään kirjoitti:

    pistettiin kiertämään ms Europalla. En ole thaimaan matkailija enkä keräilijä, vaan muuten utelias ja tiedonhaluinen, joten lisään rahan rahakokoelmaani.

    kolikoita olen saanut usein Helsingin baareista takaisin. Ja eihän sitä aina älyä tarkistaa sen tarkemmin takaisin saamiaan kolikoita. Herää epäilys josko yritetään huijata humalaisia asiakkaita....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ulkomaalaisen kirjoitti:

rahan. Samaan tyyliin tehty kuin 2 e, mutta kuvassa joku aasialainen miesa rillit päässä. Onkohan se thaimaalainen vai japanilainen tms. ? Joku varmaan tietää. Hävisinkö paljon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu