Happikin on vaarallista

näin kertovat homepalstan asiantuntijoina esiintyvät nimettömät. Ja tähän vedoten he kertovat ettei kosteusvaurio-ongelmille ole mitään tehtävissä.

Ei ole tietoa!

Ehkä se ongelma onkin juuri tuo happi? Jospa se aiheuttaa suurimmat ongelmat. Joten mitä jos lopetetaan hengittäminen.
8100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kaikki on myrkyllistä liian suurina annoksina. Vitsisi on typerä.

Aloitko nisuiisu nyt siis herjailemaan nimettömänä, kun sinulle kävi hieman köpelösti noissa astma- ja muissa jutuissa.

heheheh

Äänestä
  • asiantuntijan, joka nimettömänä täällä hääräilee ja kertoo juuri näin, että happikin on vaarallista ja kukaan ei tiedä mitään.

    Mikä hiton pakkomielle sinulle tuosta yhdestä hemmosta on tullut? Eikö muita hemmoja palstalla muka oo. Daa haloo, onko kuuluvuutta?

    Äänestä

Kyllähän tuo siltä kuulostaa, että olet tutkija. Jatka vain samaa mallia, kertoo vakuutuspuolen päättäjät.

Evätään mahdollisuudet totuuden esilletuloon, evätään KUNNON tutkijoiden rahoitus ja levitetään tietoa, että heidän tutkimuksensa ei kerro mitään, jos se kertookin myrkyistä se ei kerro mitään.

Keisarin uudet vaatteen, 2009 mukaelma! Tieto tarkoittaa, ettei tiedetä mitään!

Kertomalla, että tutkittu todistettu todettu tieto, EI OLE TIETOA, pyritään estämään edistys.

Mielenkiintoinen asetelma, onko ministerillä vaatteet vaiko ei?

Äänestä
  • ja hänen lainauksensa palstalle, niistä kerrotaan miten MIELETTÖMÄN pätevä ja nero tämä parin kirjan tekstin lainaaja onkaan.

    Se on siis viisautta, että ostaa pari kallista kirjaa kotiin ja kirjoitta ne homepalstalle tajuamatta mitä edes kirjoittaa.

    Mutta tutkijoiden tekemä myrkkytutkimus, ei ole viisasta, se ei kerro mitään.

    aika uskomaton yhtälö

    hehehe ehehehehe eheh

    Äänestä

Kun nisu-setä on puhunut itsensä niin pahaan umpipussiin, ettei enää keksi edes asian vierestä selityksiä, hän "katoaa" palstalta. Sitten alkaa herjailut ja kiusanteko ilman nimimerkkiä. Sitä kestää jonkin aikaa.

Jossain vaiheessa hän sitten taas palaa omine nimimerkkeineen palstalle, ihan pokkana, uusine teorioineen. Sama kuvio toistuu kerta toisensa jälkeen.

Äänestä
  • viestiensä jälkeen pulaan. Eipä enää kommentointia siitä, ettei mitään tiedetä eikä mitään voi tehdä.

    Niin, osa pystyy tekemään ja tekee. Heitä syytetään sitten rahantekemisestä. Kukahan tekee sitä rahaa, se joka käyttää rahaa omiin tarkoituksiinsa, eikä siihen mihin se on tarkoitettu? Vakuutuspuoli EI OMISTA rahoja, joitka on tarkoitettu siihen VAKUUTUKSEEN!

    Jos vakuutuspuoli haluaa lahjoituksia itselleen, ne lahjoitukset pitää myös pyytää lahjoituksina! Kuinka moni yritys, työnantajan tai henkilö olisi valmis lahjoituksiin?

    Äänestä

Happi on meille välttämätöntä, tarvitsemme sitä soluhengitykseen. Samalla se kuitenkin vanhentaa meitä. Hapesta syntyy helposti vapaita radikaaleja, hapettavia yhdisteitä, jotka tuhoavat mm. solujen sisäisiä molekyylejä.

Hapen myrkyllisyys käy ilmi vaikkapa siitä, että liika happi tuhoaa verkkokalvon - sen solut ovat erityisen herkkiä hapelle - näin käy joskus, kun joudutaan hoitamaan potilaita ylipainehapella. Tosin, jos vaihtoehtona on kuolema ja sokeus, tälläkin hoitomuodolla on peruste. Aikoinaan mm. keskoshoidon ongelma oli juuri se, että korkea happipitoisuus, jonka keskonen tarvitsee selvitäkseen (keuhkot kehittymättömät, eivätkä pysty ottamaan ilmasta happea kyllin tehokkaasti ellei ilman happipitoisuutta nosteta) tuhoaa näön. Nykyään hengityslaitteiden kehityttyä voidaan hapetustasapaino pitää yleensä hyvänä vahingoittamatta verkkokalvoa.

Kyllä se myrkkyä on. Niinkuin moni muukin aine. Tarvitsemme mm. välttämättä rautaa , kuparia, kromia... ilman niitä kuolemme. Mutta jos niitä on liikaa, kuolemme myrkytyksee

Äänestä
  • on vaarallista, valehtelu myös, lääkkeet, ruoka, makea, yli-innokas urheilu tai mikä vain.

    Puhelimen käyttö voi aiheuttaa aivokasvaimen. TV-katselu voi koukuttaa, netti myös.

    Mikäpä ei olisi vaarallista. Vaarallista on myös olla tekemättä mitään!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lääkkeet samoin kirjoitti:

näin kertovat homepalstan asiantuntijoina esiintyvät nimettömät. Ja tähän vedoten he kertovat ettei kosteusvaurio-ongelmille ole mitään tehtävissä.

Ei ole tietoa!

Ehkä se ongelma onkin juuri tuo happi? Jospa se aiheuttaa suurimmat ongelmat. Joten mitä jos lopetetaan hengittäminen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu