Eli siis selittäkääpä miulle vielä tuosta ylläpidosta? Mitä ite pitää maksaa, ja saako sillä sit ratsastaa ilmaseks? Ja että voiko ylläpito hevosen ottaa jostai kauempaa vaikka omalle ratsastustallille vai oisko parempi että se ois omalta tallilta se hevonen? Ja jos siihe ylläpitoon tulee jotai muuta nii kertokaa ihmeessä kaikki :)
Ylläpidosta vielä...
qazws
5176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos otat hevosen ylläpitoon maksat kaikki sen kulut itse ja hevonen on käytännössä omasi...
Tää selvens päätäni :)
Ylläpitoon ei yleensä ole kovinkaan helppoa löytää, on siis hyvin epätodennäköistä, että omalta tallilta löytäisit ylläpitohepan.
On oikeastaan edes hassua puhua, "ylläpitohevosen ottamisesta" koska se on pikemminkin älyttömän hyvä tuuri jos sellaisen saat.
Yleensä ylläpitohevosen voi viedä mille tallille haluaa. Tietysti kannattaa jutella asiasta omistajan kanssa.
Ajattelin vaa että se saattas olla parempi vaihtoehto ko vuokrahevonen, mut jos sitä tosiaan on noi vaikee löytää nii en viitti ees yrittää (ei miun onnella) :)
Se on kyllä vaikee,mut jos on tarkkana ja vahtii ilmoituksia niin eiköhän sieltä jokunlainen löydy. Minä löysin itselleni ylläpitohevosen kotkasta