Seiska teki vain työtään

Miksi te haukutte Seiskaa. Inkinen töppäsi ja Seiska raportoi siitä niinkuin avoimeen journalismiin kuuluukin. Seiska ei kätke vakan alle vaan puhuu rohkeasti. Siksi se on luetuin viikkolehti Suomessa. Tanskalaisjournalismi puree :)
12324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

ei voi olla mikään tuomari. ensin tutkitaan ja sitten vasta hutkitaan. kyllähän seiska on levitellyt ihan selkeitä valheitakin ja sitten vähin äänin vetäneet jutun pois. ihmeellisintä on, että noissa herjausjutuissa todistustaakka näyttää olevan uhrilla.

Äänestä
  • sinulle idiootille ei voi toivoa kuin pitkää uintimatkaa.

    Äänestä

  • vodday kirjoitti:

    sinulle idiootille ei voi toivoa kuin pitkää uintimatkaa.

    hermosto, vaikka syytä varmaan onkin. ehkä se uintimatka onkin sulla itelläs edessä?;D

    Äänestä

  • on se kummallista millaisen kohun aikaansaa jonkun julkkiksen kokema kohtalo,kun miettii sitä miten niinmonia kohdellaan samallatavalla-joskaan ei samoin repostella mediassa,niin muuten kyllä-ja yhtälailla juoruilemalla voidaan iäksi pilata tai peräti tuhota jonkun elämä:juoruakkoja-ja ukkoja kun tässä maassa piisaa riittämiin-kansantaudistahan tässä vain on kyse!

    Äänestä

Etupäässä eronneet ja uusioperheissä asustelevat ja vähemmän koulutetut lukevat Seiskaa, jossain oli tehty tutkimus asiasta.

Äänestä

Siis saako muka tutkinnan alla olevia poliisijuttuja levittää? Kuka niitä vuotaa roskalehtiin? Valistakaa?????

Äänestä

tulit puolustelemaan, raukkis.

Äänestä
  • Tavalla kuin Yle maksu. Köyhille,työttömille ja muulle "roskasakille puoleen hintaan.


    -Suomi nousuun-

    Äänestä

  • Samalla kirjoitti:

    Tavalla kuin Yle maksu. Köyhille,työttömille ja muulle "roskasakille puoleen hintaan.


    -Suomi nousuun-

    Meitä roskasakkia kun on jo viisi miljoonaa

    Äänestä

  • journalismin kannalla kirjoitti:

    Meitä roskasakkia kun on jo viisi miljoonaa

    Eivät kaikki halua saada paskaa postilaatikkoonsa tai liata näppejään lehtihyllyllä.

    Äänestä

Ei liene epäselvää että nämä puolustelijat ovat seiskapäivään omaa porukkaa jotka pelkäävät nyt työpaikkansa puolesta mahdollisen boikotin johdosta? Inksun sairastamisesta kyllä tehtiin myötätuntoisia juttuja. Ja yhtäkkiä lyödään puukolla selkään. Inkiselle ei edes ilmoitettu seiskapaskan puolesta etukäteen koko jutusta ja annettu mahdollisuutta puolustautua. Se kadonneesta lehdistömoraalista. Ja lehden haaskatoimittajat tuntien vastaavia juttuja (ja ruumiita) tulee vielä lisää. Arvatkaapa pyytääkö seiska omaisilta anteeksi aiheutetusta hädästä? Ja jutun (???) vuotanut sankaripoliisi nukkuu varmaan yönsä hyvin ja sikeästi?

Äänestä
  • kansan mielestä turhan kevyt kosto, ja onhan näitä seiskan boikotteja aina vähän väliä. Nyt saattaa hurjimmat ottaa oikeuden omiin käsiin ja pistää "toimittajat" "pienelle uintimatkalle" ;)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Seiskan ikilukija kirjoitti:

Miksi te haukutte Seiskaa. Inkinen töppäsi ja Seiska raportoi siitä niinkuin avoimeen journalismiin kuuluukin. Seiska ei kätke vakan alle vaan puhuu rohkeasti. Siksi se on luetuin viikkolehti Suomessa. Tanskalaisjournalismi puree :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu