Vientituotteemme on erinomainen

Olemme luoneet jo sata vuotta. Menekkiä meppiemme mukana myös Brysseliin ja Eurooppaan. Kannattaa äänestää S D P :a
253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Paavo Lipposen hallituksen aikana myytiin sonera ruotsiin ja samalla lahjoitettiin soneraverkko ruotsille.
Lipposen hallituksen tekosiahan oli myöskin suomalaisten lainojen myynt Tanskaan 25% arvostaa, silloin oli 1 valvarainministerinä Niinistö ja toisena valtiovarainministerinö Suvi-Anne Siimes joka hoiti myyntityön.

Äänestä

tohtorista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


h y v i n v o i n t i a kirjoitti:

Olemme luoneet jo sata vuotta. Menekkiä meppiemme mukana myös Brysseliin ja Eurooppaan. Kannattaa äänestää S D P :a

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu