ÖÖ-laina

kusetusta

ÖÖ-laina on kusetusfirma. Lähetin vippihakemuksen ja saan vastaukseksi "myönnämme vippejä taas xx.xx. klo 10.00 alkaen.

No odotin seuraavaan päivään klo 10.00 asti ja lähetin vippihakemuksen. Saan vastaukseksi että "lainapalvelumme avautuu klo 11.00".

No odotin kunnes kello oli 11.09 ja lähetin hakemuksen. Saan vastaukseksi viestin, että "lainapalvelumme avautuu klo 11.00". Eli lainapalvelun kuului olla jo auki, mutta mitään ei tapahdu.

No lähetin vielä yhden viestin klo 12.00 ja saan vastaukseksi "Lainapalvelumme on avoinna seuraavan kerran xx.xx. klo 10 alkaen".

Tästä on jo noin viikko aikaa, joten en muista tarkkaan mihin muotoon viestit oli kirjoitettu, mutta tuolla idealla ne menivät! Saatanan kusetuspulju, ennen olen kyllä saanut tuolta lainaa. Siitä on aikaa kylläkin noin vuosi kun olen viimeksi hakenut.

7

946

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tota öö

      ööööh mitähän tohonkin ny ööööö tota sanois. älä tota ööö enää mee sinne..

    • vippiM-79

      toi saatanan ÖÖ-lainahan nyt tunnetusti on huijannut jo kauan ihmisiltä tekstarimaksuja, ei niillä mitään rahaa oo. Vai onko täällä joku joka olis joskus saanut lainan sieltä? Ko.Firma käyttää hyväkseen siekailematta lakipykälää, jonka mukaan vippifirman ei tarvitse perustella luottopäätöksiään! Ja miksi tosiaan sen takia lähtee suotta tekemään töitä, tekstarimaksujen kerääminen sujuu varmaan ihan automaattisesti...

    • JiiiiiiiiiiiiiiiiiHaaaaa

      puljuhan onkin jo nykyään suljettu!!!

    • ÖÖöööÖ!

      Johan sen jo sanoo nimikin ÖÖ-laina suoraan mappi Ö-stä. Ö-tason kusetusta Ö luokan ihmisille jotka uskovat saavansa lainaa ÖÖ-lainasta.

    • Vippi-Ville

      Älkää puhuko paskaa. Mä sain öölainasta monta kertaa satasen vippiä ja viimeisintä lukuunottamatta maksoin aina takaisinkin. Nyt olen vielä vähän velkaa siitä viimeisestä. Terveisiä sille mukavalle äijälle joka sitä firmaa piti.

      • Anonyymi

        Saisinko öö lainan tiedot ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Saisinko öö lainan tiedot ?

        Öö evolving Office oy on se firma.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      200
      4363
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      100
      2902
    3. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      21
      2845
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      92
      2654
    5. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      152
      2347
    6. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      57
      2295
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      33
      2107
    8. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      20
      2072
    9. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      2001
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      87
      1999
    Aihe