Kuuluuko todella karatetunnilla harjoitella sellaista että saa vapaasti repiä toista hiuksista ja siitä pitää sitten yrittää irrottautua?! Päänahka oli todella kipeä kaiken tuon repimisen jälkeen.
karateharjoituksissa
enni
1
573
Vastaukset
- AndyS
Monet karatetyylit opettavat itsepuolustusta. Tarttuminen hiuksista on suhteellisen tavallinen hyökkäys ja sitä vastaan kannattaa opetella puolustautumaan. Sitä taas ei voi oppia, ellei joku revi hiuksista.
Jos päänahan kivistys on suurin vamma, mitä olet kamppailulajiurallasi kohdannut, olet päässyt hyvin vähällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko852087- 431660
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!631399- 741188
- 771151
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon261124- 481113
- 591041
- 37903
- 39884