Tänä aamuna aloin ihmetellä kun lapset katseli nalle Luppakorvaa taas, että mikä ihme on kun ylellä näytetään noita kolmekymmentä vuotta vanhoja lastenohjelmia aina vaan... ei ne nyt niin hyviäkään ole, meidän lapset ainakin inhoaa ja vaikka itse aikanaan (3-vuotiaana) rakastinkin Nalle Luppakorvaa, niin täytyy sanoa että aika on ajanut niiden ohi... Tänäänkin nasu sai PUHELIMEN, eikä edes mitään kännykkää, vaan lankapuhelimen! Että ei ole enää ihan tästä maailmasta.
jos ei ole ylellä (ja eihän niillä ole) rahkeita tuottaa uutta ohjelmaa, niin bbc.tä löytyy vaikka kuinka paljon kivaa tuotantoa, jota voi dubata. Sieltä sitten vaan.
jos ei ole ylellä (ja eihän niillä ole) rahkeita tuottaa uutta ohjelmaa, niin bbc.tä löytyy vaikka kuinka paljon kivaa tuotantoa, jota voi dubata. Sieltä sitten vaan.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Muksus kökkis kotonaan mesettämässä ja juttelis kännykällä. Joka jakso olis samallainen ja ulos ei mentäs koskaan, paitsi kaljalle, röökille ja spreijaa töhryi... Luppakorva on hyvä just tollasena ja 100% TURVALLISTA katteltavaa skideille. Siinä ei hakata ketään ja jokasessa jaksossa on "opetus". Juur nuo opetukset on koko ohjelman idea eikä tekniikan esittely, kuten "mul on uus MOGIAN super kännykkä, mut sule EI oo".
YLEn arkistossa olis paljon muitakin ohjelmia näytettäväksi ja Luppakorva voisi jäädä eläkkeelle. Jokanen esitys tietty maksaa ja ehkä Luppakorvan hinta on halvimmasta päästä? Sarjalla lienee faneja jotka toivovat uusintoja, uusintoja ja uusintoja. Pitäs nyt ainakin lomaa muutaman vuoden. Täss maas osataan tehä ihan itte omiakin ohjelmia skideille, joten työllistetään niitä alan ihmisii, kun tarvetta olis.