Vaeltamaan Pyhälle

Pyhätunturi

Vaihda arki Pyhäksi!

Vuokralle tarjotaan Pyhätunturin juurella sijaitseva hirsimökki, jota on remontoitu vuosina 2008 ja 2009. Mökissä on vuodepaikat 6 hengelle. Sinulle, joka arvostat rauhallista mökkiä lähellä Pyhätunturin harrastusmahdollisuuksia ja palveluja.

Pyhän upeat maisemat ja retkeilyreitit sekä loistavat tapahtumat kuten Pyhä Unplugged tarjoavat kesämatkaajalle upeita elämyksiä. Tervetuloa Pyhän kesään!

http://www.pyhakirnu.fi

Lisää kuvia ja tietoja myös:

http://www.nettimokki.com/2856 (Online varaus mahdollisuus)


Pyhälle kannattaa tulla myös kesällä. Pyhä-Luoston monipuoliset kesäreitit (noin 150 km) kulkevat Pyhä-Luoston kansallispuiston soilla, tuntureilla ja metsissä. Nordic Fitness Sports Park Pyhä-Luosto muodostuu kahdesta erillisestä matkailukeskuksia ympäröivästä reitistöstä. Reitit kulkevat pääosin hyväpohjaisilla latureiteillä ja soveltuvat sauvakävelyyn ja/tai maastopyöräilyyn. Mukavia päivävaelluksia vaikka lasten kanssa.

*************************************************

Pyhälle pääset kätevästi vaikka ilman autoa. Linja-auto yhteydet päivittäin Rovaniemen lentokentältä ja Kemijärven rautatieasemalta Pyhälle, josta kävely matka mökille.

*************************************************

1

816

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mainos..................

      Vaeltamisen ei liity mitään mökkeilyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      531
      8965
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      161
      6170
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      374
      5220
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4749
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      99
      4361
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4053
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3942
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      92
      1896
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      104
      1412
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      979
    Aihe