Huomenta! Viikonloppu alkaa olla jo ovella, raittiin päivän merkeissä mennään.
Perjantai 29.5.2009
kaffeemuki
11188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Raitis perjantai tänään, aurinko paistaa, huomenna jo helle ja Oulun kaupunki on virallisesti valmis antamaan kaupunkinsa kadut ja puistot nuorison juopottelua varten viikonlopuksi. Poliisi oikein paikallisessa lehdessä jo alkuviikosta nosti kätensä pystyyn ja ilmoitti ettei voi -ei haluakaan?- asialle mitään. Sanovat tätä "juhlimiseksi".
Ihana auringonpaiste ja mukava oli pyöräillä töistä kotiin. Suhteellisen siistiltä meno näytti vielä tähän aikaan illasta, mutta puoliltaöin Hietsussa ei varmasti ole yhtä rauhallista - valitettavasti. Toivottavasti kukaan näistä "isänmaan toivoista" ei heittäydy hengettömäksi liiallisen juhlinnan vuoksi. Muutoin toivotan onnea kaikille tänään valkolakkinsa saaneille!
kans, huomenna lakkiaisiin ja Pommac-lasi kohotetaan juhlan kunniaksi.
Hautajaisiin menossa. Miehen vei viina, ei lopettanut, vaikka lääkärit monta kertaa varoittivat, ei siis tulossa helppo päivä. Raittiina olen saanut jatkaa.
Harrikat ovat vallanneet kaupungin, joten kaikenlaista tääl ny näkee.
Hyvää, autinkoista viikonloppua kaikille!
Komeita pyöriä on mukavaa selvinpäin katsella. Niin ja miksei niitä kuskejakin! ;))
Miehesi poismenon johdosta, sellaista se alkoholismi on.
Valitettavasti.
On jo paljon, että jaksat tänne vielä kirjoittaa. Rutiinit on hyvä säilyttää vaikeinakin hetkinä. Minua ne ainakin auttoivat oman läheiseni poismenon yhteydessä. Toivottavasti sinäkin saat jotakin apua ja lohtua täältä.
Anteeksi kauhiasti! Kirjoitin turhan epäselvästi, olin sukulaismiehen hautaijaisissa, oma näyttää tuas vielä olevan pystys. On vissiin tää kirjoitustaito vähä ruostunut. Anteeksi vielä!!!!
Tosiian harrikoita tääl näkyy ja partaisia miehiä, on siel naisiaki mukana. Poliiseja on kans joka kulmalla.
Otamme osaa sitten sen sukulaismiehen kohdalla.
Hieman kuitenkin hymyilyttää kun kirjoitit "oma näyttää tuas vielä olevan pystys"
Kai näytät viestisi miehellesi.
Raittiina tänäänkin ja kesäloma painaa päälle, biitsille taas samaan kesäduuniin tänä kesänäkin eli bodyguartiksi varakkaille svenska, norska, sakemanni jne. naisille. Ei auta, tilauksia on tullut jo niin paljon tälle kesää.
Raitista iltaa kaikille! t. selvänä tänäänkin, eikä tunnu tekevän tiukkaakaan.