Olen harkinnut muuttoa sinne teidän kauniiseen kaupunkiinne nyt vain pitäisi vielä varmistaa muutama asia, kuten, onko asunnot halpoja naiset kauniita, miten onnistuu golf, pääseekö helposti naapurikaupunkiin tuulettumaan entä onko Nurmes yritysmyönteinen/vastainen, kannattaako lapsiperheen muuttaa sinne, mitä harrastus mahdollisuuksia nuorille jne.
Hyvät Nurmeslaiset!
kaljakapina
6496
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Etkö tiedä että olet jo Nusessa
Nurmekseen muuttoa harkitsen mutta en vielä asu siellä. Pistäydyin kauniissa kaupungissanne viimeksi pari vuotta sitten.
Ka, myö jo muutettiin sinne teijän kaaniisseen kaapunttiin. Niin on naaset kaanniita ja aarinko paesttaa taevvaan täävveltä :p
napasen pappanoiden vieressä pakanoita siellä! hyvä meininki kovat keskustelut vittuakin kiinnostaa!
Teittepä hyvän ratkaisun muuttajat, kun tänne ilmaannuitte. Voisi vastata kaikkiin kysymykseenne myönteisesti. Etenkin monet ulkopaikkakuntalaiset ovat kehuneet Nurmeksen naiskauneutta. Ja sehän on meille miehille tärkeää.. ;)
nuselaiset on kohta peräkammarin poikia, kun viimeisetkin naiset menee naimisiin muihin kyliin.