seurat

Elmo

Täällä ei taida "alan miehet" surffailla ,mutta kiinnostaisi tietää pääseekö sinne Oripään seuroihin tavalliset pulliaiset katsomaan?

9

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Järjestelytoimikunta

      jos olet tupakoitsija.

      • pääkkiini

        mene muualle tuosta tupakistas'' jauhamaan se on jo kuultu.


    • Elmo

      äläkä tyydy vain katsomaan pysähdy myös kuuntelemaan . Sillä siellä kuulet saarnattavan sitä mitä Jeesus omansa lähettikin saarnaamaan:Nyt on Jumalan valtakunta sinua lähestynyt Tee parannus ja usko evankeliumi. Ja mitä tuo evankeliumin uskominen tarkoittaa? Se on se ilosanoma että Jeesus on sinunkin syntisi sovittanut ja sinulla on lupa uskoa siksi kaikki eletyn elämäsi synnit anteeksi Hänen Jeesuksen nimessä ja sovintoveressä.

      • sentään sovitti

        synnit - srk on omat lisäsyntinsä kehittäny rakkauven neuvoissaan työvaliokunnan ja hsaaren johdatuksella


      • vastaisitko

        Voiko synnit uskoa anteeksi annetuiksi ilman vanhoillislestadiolaisen saarnaamaa synninpäästöä?


      • vuonna suo ja kuokka?

        Miksi pitäisi matkustaa kuulemaan jo tunnettuja juttuja?


    • Kyllä aina seuroihin saa tulla. Nehän on sitä varten järjestetty, että ihmiset saavat tulla sinne kuulemaan Jumalan sanaa. Kyllä sinne saavat tulla nekin, vaikkeivat polta tupakkaa.

    • Rajoitukset muualla

      Puhumaan et pääse, koska se olisi liian raamatullinen tapa pitää seuroja.

    • vakass

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5077
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3322
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      3069
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      38
      2298
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1797
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1550
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      121
      1474
    8. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      119
      1149
    9. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1109
    10. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      43
      1077
    Aihe