Helteinen raitis sunnuntaipäivä alkamassa, nyt ulos kahaville.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Toukokuun viimeinen ja raitis päivä, kesäkeli...
Jaloa kalaa,,,,,,,,, Upea keli ja Raittius pitää miehen tiellä,veneessä ja PINNALLA !
Vuosi tuli täyteen raittiutta. On niin onnellinen olo, eikä yhtään tee mieli mitään alkoholipitoista. Tuntuu siltä, että alan olla aika sinut tämän alkoholismini kanssa. Se ei rasita, mutta tarkkana pitää olla, ettei tule vääränlaisia luuloja omasta "paranemisesta". Meni siinä turhan monta vuotta ennenkuin minulle kirkastui ajatus, että raittius on se lääke, jolla alkoholismia hoidetaan.
Yhdestä vuodesta!
Onneksi olkoon raittiudesta.
Hienoa! Yritetään tulla peräs!:)
Onnea "yksivuotiaalle"! Rohkea nainen :) Olet nyt nähnyt kaikki vuodenajat, kohdannut kansalliset juhlapäivät, käynyt tuossa keväämmällä reissussakin ja kertaakaan sinun ei ole tarvinut turvautua tai paeta päihteeseen! Tästä on hyvä jatkaa... Perässä tullaan :)
Onnittelut raittiina viettämästäsi vuodesta,siitä on hyvä jatkaa jo tutuksi tulleella tavalla,elikkäs raittiina.t pörri
Pientä mahatautia. velloo vatsas hiki ja kylmä yht'aikaa. Aivan, kuin pieni krapula. Onneksi tämä ei nyt viinasta johdu.
Onnea Spriten voimallalle! Hieno saavutus!
Pyöräilylenkillä käväisin jo aamutuimaan, nyt joutais lähteä rannalle.
Raittiina on hyvä olla tämäkin päivä.
Raitis sunnuntai tänään.
Jotenkin orpo olo kuten aina putken päättymisen jälkeen.
Onkohan tämä nyt kolmas päivä ilman alkoa.
Vinkki niille jotka polttaa.
Lopettakaa tupakointi samaan aikaan kuin viina.
Ette takuulla ajattele sitä viinaa herätessänne :)
on kesä alkanut,hellettä riittää ja huomenna alkaa kesäkuu.Kiva olis ollut vaikka kesälomalle jäädä mutta vielä olis jokusia työpäiviä ennen loman alkua.
Laitanpas tähän Masalle pienet terkut jos hän sattuu palstaa katsomaan:Paljon Onnea eilisen johdosta:)
Mä taidan kesän ajaksi siirtyä pörräilemään kukkakedoille,jotenka toivottelen kaikille Oikein lämmitä ja iloista kesää.Raittina jatkuu mulla elo ja janojuomana maistuu edelleen vadelmamehu:)t pörri
Kävin 1-vuotis synttäreiden kunniaksi pienellä lenkillä keskuspuistossa. Katsastin samalla naisten kympin - mitä jos ensi vuonna vaikka osallistuisi? Kunto alkaa pikku hiljaa nousta ja ties mihin tässä vielä päädytään. Olisiko maraton mitä :)
Palkitsin itseni yhdellä pienellä pallolla vaniljajäätelöä kera mansikkahillon ja kermavaahdon. Voiko enempää enää pyytää - huoh! Elämä on hyvä.