http://www.iltalehti.fi/sofiansohva/200906019644922_ss.shtml (ylin juttu,Tyttöystävä ei himoitse minua)
Olen saman ikäinen kun tuo mies enkä ymmärrä mitä se valittaa.itse olisin hänen tilanteessaan tosi onnellinen...voisi olla paljon huonomminkin,niinkuin esim. minulla,ei ole koskaan ollu ketään eikä varmaan koskaan tule olemaankaan.
Olen saman ikäinen kun tuo mies enkä ymmärrä mitä se valittaa.itse olisin hänen tilanteessaan tosi onnellinen...voisi olla paljon huonomminkin,niinkuin esim. minulla,ei ole koskaan ollu ketään eikä varmaan koskaan tule olemaankaan.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen sinua pari vuotta vanhempi ja naispuolinen eikä minullakaan ole ketään ikinä ollut eikä tule olemaan, mutta kyllähän sen tajuaa että vituttaa kun ei toosaa irtoa vaikka on kaksi vuotta oltu yhdessä.
Hehe. Jos on yli kaksi vuotta yhdessä eikä kertaakaan tehnyt seksiä, niin vaikeaa sitä on "ystävyyttä suuremmaksi asiaksi" sanoa. Useimmat kun tekevät sitä jo paljon vähemmän ajan kuluttua ja muutenkin se on tavallaan itsestäänselvyys jos on jonkun kanssa pitempään yhdessä.
Vaikeaa sitä on tuntea kovin hyväksytyksi itseään jos ei kelpaa tuommoisessa tapauksessa seksuaalisesti.
ja seurustelu pitäisi olla, kyllä tuossa ajassa pitäisi jo olla muutakin kuin kädestä pitämistä.
Huoh, onko panemattomuus sitten joku rikos? Jutusta käy rivien välistä TAAS ilmi että on jotenkin vajaata olla jatkuvasti nussimatta, naimatta ja panematta - yliseksuaalinen yhteiskunta jatkuvan toitotuksen ohella tuppaa vituttamaan välillä todella ankarasti.
Itse olen mies ja yllätys yllätys - koen seksin enemmänkin inhottavana asiana ja käytös tuomitaan enemmän tai vähemmän suoraan sekä (harvojen) läheisten että median ja yhteiskunnan taholta.
Miten vitussa se on muilta yhtään pois jos joku ei halua nussia ja köyriä joka toinen minuutti? Onko 0-seksihalut omaava ihminen jotenkin uhkaava ja vaarallinen?
Haluaisin kovasi kuulla iltalehden seksiprofeetalta ja tarinan poikaystävältä että mikä vittu siinä sitten niin kaivertaa? Jos ei nappaa niin nussisivat keskenään.
Lisäksi vituttaa tuo määritelmä siitä että jokainen olisi automaattisesti seksuaalinen olento jolla on aivan hillitsemättömät himot, mistä vitusta tuo saatanan tohtorinarttu tietää lyödä noita leimojansa ihmisten otsaan ja vielä edes tiedostamatta millaisia kaikki maailman 5-miljardia asukasta ovat yksilöinä? Samaa helvetin ahdistelua kuin koulun seksivalistuksen tunnitkin.
Seksi on kamalaa ja mielestäni on melkein raiskaamisen verrattavaa että tullaan ja väitetään että "sä nyt olet kyllä tällanen ja sä haluut, haluutkos, kyllä sä haluut, mä tiän et sä haluut" Ja paskat haluan, tunkea mulkkua johonkin limaiseen ja epäesteettiseen koloon? Ei sillä että peniskään mikään estetiikan ylistys olisi.
Minua ei haittaa jos ihmiset haluavat nussia keskenään, mutta se haittaa että tullaan ja tuomitaan automaattisesti samanlaiseksi ja jotenkin huonommaksi jos jotakuta ei mikään helvetin hikinen hinkkaaminen satu nappaamaan.
Itseäni ärsyttää myös todella paljon tämä nykymeininki ja kaiken maailman paskat tv-sarjat joissa pääosassa on seksi ja kevytkenkäiset nymfot. Myös lehtien jutut joissa käsitellään seksiä ärsyttävät, koska niitä on niin paljon ja ne ovat aina sitä saman jankkaamista. Seksin hehkuttaminen ärsyttää. Ärsyttävää olettaa, että kaikki harrastaisivat seksiä ja että edes pitäisi. Taisit kuitenkin ylireagoida tuohon juttuun, YLEENSÄ kun ihmisillä on seurustelusuhde siihen sisältyy jonkinlaista seksuaalista kanssakäymistä. Ei missään ole sanottu, että pitäisi "köyriä joka toinen minuutti."
Haluasiat vaihtelee toki ihmisten kohdalla todella paljon. Tosin vähintään 90% haluja siihen toimintaan on elämänsä aikana. Se on luonnon tekemä valintakin.
Vaikeinta ei ole sinun tilanteesi, jos tuommoinen toiminta ei edes kiinnosta. Vaikeinta on niillä joita kiinnostaisi mutta ei ole mitään mahdollisuutta todelliseen kanssakäymiseen. Se voi syödä paljon enemmän itsetuntoa ja elämänmyönteisyyttä varsinkuin seksistä toitotetaan "kaikkialla". Tosin en ehkä kuitenkaan puhuisi kommentissani niistä henkilöistä joilla on haluat ja saavat harvoin vaan enemmänkin niistä jotka haluisivat mutta eivät saa koskaan/juuri koskaan.