Onko kokemuksia Exforge 5 / 160mg lääkkeestä? Minulle sitä määrättiin verenpaineen ollessa 150 /95-100. Alkaako vaikutus kuinka nopeasti eli millä aikataululla voisi odottaa paineiden putoavan?
Vastaukset 5
- paineet
Oon käyttänyt HTC EXFORGEA 12,5 noin 6v ja hyvin on pysynyt paineet kurissa. siinähän on kolmea eri lääkettä yhdessä pillerissä.
- Traumatisoitunut
Tuliko tuon Exforge HTC 5mg/160mg/12,5mg aloituksesta mitään oireita ja jos, minkälaisia?
- Anonyymi
Isot mustelmat sääriin ja muuallekin!
- Issey-
En tiedä tuliko lääkkeestä vai muualta mut paniikkihäiriö iski samoihin aikoihin.. Ja on jatkunut edelleen aika voimakkaasti.. inhottava oire mut toisaalta paineet on normit 120/80 noin suurinpiirtein.
- Anonyymi
Olen käyttänyt tuota lääkettä useamman vuoden, paineet laskivat, mutta nyt tuli vatsakipua ja kun jätän lääkkeen ottamatta vatsakipu heti helpottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1652785
- 561159
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160947Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....57897- 4849
- 83787
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.173780Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e180727Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.203694- 6674
- 59666
- 53657
- 67646
- 55608
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21588Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?124561Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66539Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32538- 34517
- 55508