poltergeist

Onko hyvä leffa?
Tullee näköjään torstaina, kanavaa en muista...
Ohjaajana Tom Hooper Texasin moottorisahamurhaajasta, ja käsikirjoituksen rustannut itse Steven Spielberg.
7283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

on.

Äänestä
  • vaan Tobe hooper.


    Sille on kaksi ihan kivaa jatkistakin olemassa.

    Äänestä

  • tom hooper kirjoitti:

    vaan Tobe hooper.


    Sille on kaksi ihan kivaa jatkistakin olemassa.

    Okei, muistin nimen väärin ;)

    Äänestä

Poltergeist oli kyllä pettymys. Odotin kai jotain Manaajan veroista, mutta aika kökköhän tuo kokonaisuudessaan oli. Onneksi siinä oli muutama hyvä kohta (liikkuvat tuolit), ettei nukahtanut täysin.

Äänestä
  • taasen oli minulle muinoin pettymys, ja olin silloin kumminkin pikkujätkä, eikä tarvinut olla edes kovin kummoinenkaan elokuva, kun jo jännäsi. Silloin jo sanoin sitä surkeaksi, eikä elokuva ole edelleenkään parantunut yhtään. En ymmärrä miten hemmetissä kaikki hehkuttavat Manaajaa. Kai sitä täytyy olla tosiuskovainen, jos tuollainen skeida meinaa edes yhtään tuntua missään.

    Äänestä

  • ........... kirjoitti:

    taasen oli minulle muinoin pettymys, ja olin silloin kumminkin pikkujätkä, eikä tarvinut olla edes kovin kummoinenkaan elokuva, kun jo jännäsi. Silloin jo sanoin sitä surkeaksi, eikä elokuva ole edelleenkään parantunut yhtään. En ymmärrä miten hemmetissä kaikki hehkuttavat Manaajaa. Kai sitä täytyy olla tosiuskovainen, jos tuollainen skeida meinaa edes yhtään tuntua missään.

    No, poika poika/tyttö tyttö, opis vähän elokuvanlukutaitoa niin saattaa tuo Friedkinin mestarillinen psykologissävyinen/uskonnollissävyinen mestariteos aueta sinullekin.

    Polttarileffan suurin miinus oli sen satusedän liian suuri osuus lopputuloksessa, siitä puuttuu Hoopermainen ote.
    Musikkikin kauheaa skeidaa kauhufilmiin, olisi sopinut paremmin Indy -filmeihin.

    Äänestä

jos tykkäät mahdottomasta kummitus paskasta mis henget nappaa tytön johonki paikkaa mitä ei ees koko leffas näytetä. tuntuu ennemmin paskalta komedialta ku kauhulta vai mikä se nyt onkaan. älä kato

Äänestä

Kommentoi aloitusta


50=_= kirjoitti:

Onko hyvä leffa?
Tullee näköjään torstaina, kanavaa en muista...
Ohjaajana Tom Hooper Texasin moottorisahamurhaajasta, ja käsikirjoituksen rustannut itse Steven Spielberg.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu