miksi joku juo, vielä humaltuu?

jippii

En o koskaan ollut humalassa, en ole nähnyt ketään tuttua juopuneena, en tunne ketään alkoholistia, eikä minulla ole ensi eikä toisen käden tietoa siitä, mitä on "krapula". Juomisesta ylipäätänsä tulee pissahätä, juon jotain ihan vaan kun on pakko. Hyvän maun saa suuhunsa syömisestä, miksi litkiä jotain? Kertokaa minulle.

7

1033

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koska kun

      FEELS GOOD MAN

    • "koko vkl kännissä

      Kännissä on helvetin kivaa ja nousuhumalassa rakastat koko maailmaa. Nyt hopi hoplaa Alkoon ja pari vinkkupulloa hankintaan ja vedät ne ekat kännit: Ne ne vasta siistit onkin!

    • miemiemieoo

      Ja jotkut pitävät siitä tunteesta, kun estot menee ja voi tehdä ja sanoa mitä haluaa.
      Onhan se ihan kivaa mutta se krapula, oi oi

      • öööh..

        mitä saa myöhemmin katua.


      • Jaaha$

        Eikö olisi järkevämpää paneutua niihin estoihin, että mistä ne on syntyneet? Koska eiväthän estot ole luonnollisia. Me ollaan luonnostamme vapaita olemaan ja tekemään mitä huvittaa. Luonnotonta on pyrkiä takaisin tuohon tilaan käyttämällä alkoholin kaltaista myrkkyä.


    • eihajuakaan

      Selitäppä henkilölle, joka ei ole jotain tai mitään näistä koskaan kokenut, että miltä se tuntuu:

      Rakkaus
      Iloisuus
      Se tunne joka tulee kun meinaat ottaa kaukosäätimen siitä sohvan käsinojalta käteesi, mutta kätesi hamuaakin ilmaa kun säädin ei olekkaan siinä vaikka juuri sekunti sitten sen siihen pistit...

      Millä ihmeellä jonkun tunteen tai olotilan selittää ihmiselle joka ei ole itse sitä kokenut?

    • r-aksu

      pakko nostaa tää esille, koska omasta mielestä parhaat kännit irtoaa marinolilla. viime viikonloppuna join juuri tuota "vaaleanpunaista pantteria" eikä siitä vittu tule edes krapulaa, mulle ainaskaa.. onhan se aika rappio meininkiä, ja naisia ei kannata ryyppypäivänä edes lähestyä, ku haisee niin tentulle. se haju pysyy sitte koko sen ryyppypäivän, ja sitä seuraavanki. joten krapulapäivänä ei kannata mennä töihin, hitaat liikkeet, ja paskan haju herättävät huomiota.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      167
      2794
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      201
      2057
    3. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      50
      1812
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1766
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1648
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1501
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      81
      1214
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1070
    9. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1029
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      196
      1010
    Aihe