Paljon kun puhutaan turkistarhauksesta,sen turhuudesta,ihmisen raakuudesta,tutustukaa intiaanien elämäntapoihin aikaan ennen kuin eurooppalaiset valloittivat sen.Silloin kunnioitettiin luontoa,tapettiin vain se mikä syötiin ja lopun annettiin olla rauhassa.
Lihansyönti on ihmiselle välttämätöntä.Ihmiset ovat vain niin ahneita että syödään sekin mitä ei tarvitse.Ja tapetaan muut.Ja lopputuloksena on pelkkää läskiä joka puolella.
Kunnioittakaa luontoa.Metsästys on hienoa,aito liha on ihmiselle hyväksi,ei mikään tehotuotettu paska mitä kaupasta saa.Mutta muistakaa myös päästää vapauteen ne pienet ötökät mitkä muka uhkaa teitä.Se jos mikä on luonnon kunnioittamista.
Eläinten ja luonnon kohtelusta
1
317
Vastaukset
- dsdsssddssd
Asiaa, todellakin. Ja eläinsuojelusta, se on mennyt aika tekopyhäksi, itketään turkisteläinten perään, samalla kun monet vanhemmat hommaavat ilman minkäänlaista tietoa lapsilleen lemmikkejä, joita ei sitten osata hoitaa kunnolla, ja kyllästytään, ja sitten eläin joutuu kärsimään huonosta hoidosta usein vuosiakin. Se jos mikä on eläinrääkkäystä, koska se jatkuu erittäin kauan. Sama pätee myös akvaariokaloihin, luullaa että akvaario on muka helppohoitoinen ja sopii lapsille, vaikka se on oikeasti kaikkea muuta, pitää hallita kemiaa ja vesiarvoja ja sellaista.
Lähinnä itketään vain söpöjen eläinten perään, se jos mikä on ärsyttävää ja tekopyhää. Onneksi on oikeitakin suojelijoita...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897179- 353801
- 453390
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402542- 412312
- 2082296
- 1222202
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292129Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241868- 401779