Eläinten ja luonnon kohtelusta

Natural moderator

Paljon kun puhutaan turkistarhauksesta,sen turhuudesta,ihmisen raakuudesta,tutustukaa intiaanien elämäntapoihin aikaan ennen kuin eurooppalaiset valloittivat sen.Silloin kunnioitettiin luontoa,tapettiin vain se mikä syötiin ja lopun annettiin olla rauhassa.

Lihansyönti on ihmiselle välttämätöntä.Ihmiset ovat vain niin ahneita että syödään sekin mitä ei tarvitse.Ja tapetaan muut.Ja lopputuloksena on pelkkää läskiä joka puolella.

Kunnioittakaa luontoa.Metsästys on hienoa,aito liha on ihmiselle hyväksi,ei mikään tehotuotettu paska mitä kaupasta saa.Mutta muistakaa myös päästää vapauteen ne pienet ötökät mitkä muka uhkaa teitä.Se jos mikä on luonnon kunnioittamista.

1

317

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dsdsssddssd

      Asiaa, todellakin. Ja eläinsuojelusta, se on mennyt aika tekopyhäksi, itketään turkisteläinten perään, samalla kun monet vanhemmat hommaavat ilman minkäänlaista tietoa lapsilleen lemmikkejä, joita ei sitten osata hoitaa kunnolla, ja kyllästytään, ja sitten eläin joutuu kärsimään huonosta hoidosta usein vuosiakin. Se jos mikä on eläinrääkkäystä, koska se jatkuu erittäin kauan. Sama pätee myös akvaariokaloihin, luullaa että akvaario on muka helppohoitoinen ja sopii lapsille, vaikka se on oikeasti kaikkea muuta, pitää hallita kemiaa ja vesiarvoja ja sellaista.


      Lähinnä itketään vain söpöjen eläinten perään, se jos mikä on ärsyttävää ja tekopyhää. Onneksi on oikeitakin suojelijoita...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      89
      7179
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3801
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3390
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2542
    5. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      41
      2312
    6. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      2296
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      122
      2202
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2129
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1868
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      40
      1779
    Aihe