Meillä on tässä vähän ajan päästä muuttamassa suomenlapinkoira uros, mutta nimeä vielä kaipailen.
Mieluiten kaksi tai kolme tavuinen nimi, helppo, ei R-kirjainta.
Itse olen ajatellut nimeä Tuisku tai Otto.
Ehdotuksia? =)
Suomenlapinkoira urokselle nimi? =)
Nimeäkaipaava
8
984
Vastaukset
- eHDOTUS
MIKKI
EMPPU
NALLE
LEEVI
AKU
ELVIS - ehdotus
Usva, Lumi, Pallas, Pyry, Naava, Taika.
- omista koiran
tässä olis muutama saamelainen/lappalainen :nasti,tsahpi, niin ja sitten muita:otto nalle nelli paprika toivottavasti auttoi
- ehdotus
tässä ois muutama nimi: Rocky ja Ricky.
- Aliiinaa
Taavi, Tahvo, Mikke
- Öchcvhyc
Ponsse
- eläinystävä
Chili, Choco, Cream
- _Ehlli
Jura, Jedi, Tuuma, Tomu, Kuura, Jasu, Jesmer :) ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822442Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant849659Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.477627Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886418SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896133Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495122HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1184776Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074489Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,322669Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1012229