Stubb kuvittelee liikoja,Putin sanoi aivan oikein ettei missään muotoa tallaista pitäisi tapahtua,että alettas salaa kuljettaa lasta ,törkeyden huippu sinänsä.Vastais siihen kun nytten tuodaan julki kuinka törkeä kansan murhaaja Mannerheim oli aikoinaan sadisti,viekää kokomuslaiset ,Patsaskin helvettiin ihmisten silmien edestä,saakelin joukko murhaaja,murhaaja,murhaaja,murhaaja.Kaheli koko ukko ja paljon muuta on tullut tietoon, siitä häpeä pilkku koko Suomen kansalle.
Putin sanoi suraan ja oikein
suoraan sanottu
690
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tai erotettaisi. Olisihan voinut tuoda vaikka huumeita. Luottamus diplomaatteihin pilattiin ja vielä paukutetaan henskeleitä.
Nyt varmaan suomalaiset diplomaatit juoksutetaan metalin ilmasimien läpi ja autot tutkitaan huumekoirilla maailmala. Ovat erityis tarkkailussa, kun poksissa voi kerran olla mitä vain.
Rajalla kuulutetaan erikoistunkintaryhmä valmiiksi Suomalainen diplomaattiauto lähestyy.. Luottamuksun voi menettää vain kerran.
Ei kenenkään pidä erota tai ketään erottaa, paitsi Putin. Paljasti oman tyhmyytensä, kun sanoi kuulleensa tapauksesta vasta lentokoneessa. Siinä vasta oikea emävalehtelija. Asiaa on käsitelty jo kauan niin Venäjän politiikassa, tv:ssä kuin lehdissäkin, joten Putin ei ole voinut välttyä kuulemasta asiasta.
Lapsen Suomeen tuoneelle diplomaatille pitäisi myöntää korkea kunniamerkki. Mieshän ei tehnyt mitään väärää, sillä lapsikiistasta on oikeuden päätös. Teko on esimerkillinen ja osoittaa, että ryssää ei pidä nöyristellä ja nuoleskella. Diplomaatille voisi pystyttää patsaan, jonka juurelle kyltti ja jossa lukee: Tällä miehellä on enemmän selkärankaa kuin maailman poliitikoilla yhteensä".
Mies tekee palkatuilla gorilloilla ihmisryöstön. Diplomaatti tuo ryöstäjän ja hänen saaliinsa pimesti, rikolliseti, rajan yli Suomeen.
"diplomaatille pitäisi myöntää korkea kunniamerkki#
Mites murhaajile ja salakuljettajille yleensä.?Tarkoitan kunniamurhia. Hekin noudattaa omia lakejaan.
Eli mielestäsi dipolomaattiautot kärrämään kolmessa vuorossa mamuja kontissaan Suomeen?
Älä vääristele asiaa ja liitä kaikkea siihen kuulumatonta paskaa mukaan. Ketään ei myöskään palkattu mihinkään "ihmisryöstöön". Mieheltä erittäin hieno ja rohkea teko.
"palkattu mihinkään "ihmisryöstöön"
Mies meni kahden apurin kanssa autolla ja vei lapsen väkisin äidiltää.
Minusta selvä ihmisryöstö.
" kuulumatonta paskaa mukaan"
Siis mitä paskaa?
Diplomaatti salakuljetti ryöstäjän ja saaliin takakontissa laittomasti Suomen.
Mikä ei täsmää?
Tarja meni tänään Venäjälle.
Pannaanko juoksemaan metallin ilmaisimen läpi? Auto ainakin penkotaan. Suomalasella diplomaatilla, kun voi kontissa olla mitä vain..