Tapiola pyytää lisäselvityksiä viiveellä

Tapiolan tavaksi on muodostunut pyytää tarvittavat lisätiedot vasta viikkojen kuluttua. Tiedän useita tapauksia, joissa selvänkin korvauksen maksua on (laillisesti) näin vetkuteltu.
Konstit on monet ja ainakin Tapiola härskisti niitä käyttää!
1702
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mullakin oli yks vuosi 3kuukautta korvaukset matkalla. Oli kesälomia , oli hukattuja papereita, oli vaikka mitä. Sitten kun aloin yhdenkerran korvauskäsittelijällä laskettamaan kuinka paljon he maksavat korkoja niin hän keksi vielä yhden paperin joka piti lähettää. Vajaassa viikossa oli rahat tilillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nikkonen kirjoitti:

Tapiolan tavaksi on muodostunut pyytää tarvittavat lisätiedot vasta viikkojen kuluttua. Tiedän useita tapauksia, joissa selvänkin korvauksen maksua on (laillisesti) näin vetkuteltu.
Konstit on monet ja ainakin Tapiola härskisti niitä käyttää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu