Immonen kahdeksi vuodeksi Venäjälle

Bussy,a

5

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....

      No, vaikka Immonen lähti, taisi jäädä ihan mukavat rahat tänne Jyväskylään.

      Itsea silti vähän pelottaa Seppäsen parin viikon takainen lausunto:

      "Jos hän poistuu Hippokselta, on turha kuvitella, että pystyisimme löytämään korvaajan. Siksi meillä ei ole olemassa edes mitään varasuunnitelmaa, Seppänen selvitti."

      Tosta voisi vähän niinkuin päätellä, että JYP on jo luovuttanut uuden sentterin etsinnöissä. Eihän Jakelle korvaajaa löydy mistään, sen kyllä tajuan, mutta JYP tarvitsee silti jonkun uuden ykkössentterin. Vaikka JP Hytönen on hyvä, en silti haluaisi peluuttaa häntä ykkössentterinä. Joku uusi tarvittaisiin remmiin mukaan.

      Lisäksi Mäntymaalta puuttuu vielä paikkaaja. JYP tarvitseee väkisinkin vielä ainakin yhden pakin. Lippojoen paikallehan tuli tämä Sami Vatanen, mutta sekin nousi A-junioreista. Mutta vielähän tässä on kesää jäljellä kauppojen solmimiseen.

      Keväällä 2008 kirosin itse Seppäsen alimpaan helvettiin, kun kuulin, että Sinkku olivuokrattu Venäjälle. Riski kannatti, ja JYP toi pojan seuraavana keväänä Jyväskylään. Saa nähdä, onko tälläkin kaupalla parin vuoden päästä positiivisia merkityksiä JYP'lle.

      Jussi Pesonenhan tiettävästi neuvotteli sopimuksesta JYP'n kanssa, tästäkö nyt Immoselle paikkaaja?

      • tarvita lisäpelaajia.

        Jypillä on tarpeeksi hyökkääjiä ja viisi sentteriä. Puolustajiakin riittää, ja jos ei riitä, lainataan myöhemmin DTeamistä!


    • Maximilius
      • konkurssipesäke

        taas ensi kaudella..hyvältä vaikuttaa tepsin rosteri:D


      • Risto Uimalakki
        konkurssipesäke kirjoitti:

        taas ensi kaudella..hyvältä vaikuttaa tepsin rosteri:D

        Ei tommosia keskenkasvuisia pelaajia tarvita, Jyp ottaa kovalla rahalla ranskalaisen laatu hyökkääjän tilalle :)

        PS: Tps ei mene koskaan konkurssiin :) Sen verran paljon tässä maakunnassa on rahaa :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      232
      3384
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      59
      2917
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      26
      2507
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      18
      2482
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      76
      1983
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      85
      1869
    7. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      19
      1835
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      40
      1832
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      91
      1672
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      69
      1013
    Aihe