Hei puheenjohtaja Korhonen on hyvä mies, mutta sillä on jotenkin naukuva puhenuotti, joka tuo siitä tylsän kuvan, ku eilen kattelin vaalikeskustelua
Jos vaalit menevät perseelleen, niin Arhinmäki uudeksi vasemmiston Soiniksi. Paavo olisi Soinia vetovoimaisempi
Jos vaalit menevät perseelleen, niin Arhinmäki uudeksi vasemmiston Soiniksi. Paavo olisi Soinia vetovoimaisempi
Vastaukset 5
Vanhimmat
Naukuu, naukuu
johonkin piirrettyyn elokuvaan.
Jaa-a, enpä tiedä tuosta. Miellyttävämpi ääni minusta Korhosella on kuin Arhinmäellä, ja ennenkaikkea huomattavasti miellyttävämmän näköinen. Minusta Korhonen ihan sympaattisen oloinen, asiallinen aikuinen mies.
Ja tuntuu olevan ryhtiäkin. Voi kun sama ryhti löytyisi Papukaija-Urpilaiseltakin. Muuten Sos.Demut hukka perii tulevissa eduskuntavaaleissa.
johtoon ja tulosta tulee!
Kylläpäs ennustin ennnen vaaleja Korhosen kaatumisen.