Uusi Audi S4 koeajossa

http://www.iltasanomat.fi/autot/1695062

On se hieno peli, ei voi muuta sanoa!
14579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ikävä trendi, että massa aina vaan kasvussa, tällä menolla tuollaiset keskikokoisetkin autot lähentelee jo kahta tonnia. Tietysti osa uusista turvavarusteista ja kolariturvallisemmat korirakenteet lisää painoa, kuin myös automaattivaihteisto ja neliveto, mutta pitäisi sitä myös osata keksiä jotain, millä autoa keventääkin.

Moottori on varmaan mukava ajettava, tosin siitäkin olisi voinut ottaa enemmän tehoa ja vääntöä, vaikka sitten jonkin sport-napin taakse. 3-litraisesta bensaturbosta helposti irtoaisi se 400hv ilman luotettavuuden merkittävää heikkenemistä. Voi tietysti ajatella, että mihin sitä nyt sitten tarvitsisi, mutta kerran on mahdollista niin miksipä ei.

Äänestä
  • Itse muistelen kaiholla kultaista 80-lukua - 205 GTi:tä ja Ritmo Abarthia. Hentoisia pelejä monessa mielessä, mutta keveytensä vuoksi kuin mikroautoja.

    Elisen ostaisin nykyään, jos olisi varaa ostaa hupiauto perheenkuljettimen rinnalle. Paritonniset ovat automaattisesti cruisereita, eivät todellisia sportteja.

    Äänestä

http://www.hs.fi/autot/artikkeli/Avoin kirje Audin pääjohtajalle/HL20070421SI1AL0336y

Etukäteen jo kiittelen avautumisesta ja sitten kiitokset niille surkeille jotka lähetti haukkumakirjeitä tolle toimittajalle.

Äänestä
  • pihalla. Miten tuo nyt liittyy uuden S4:n koeajoon, tai koko autoon?

    Äänestä

  • olla aika kirjoitti:

    pihalla. Miten tuo nyt liittyy uuden S4:n koeajoon, tai koko autoon?

    Liittyy lähinnä merkin yleiseen laatuun.

    Äänestä

  • Linkkimestari kirjoitti:

    Liittyy lähinnä merkin yleiseen laatuun.

    olet säälittävä.

    Äänestä

  • kun sinä kirjoitti:

    olet säälittävä.

    Joskus totuus sattuu.

    Äänestä

  • Linkkimestari kirjoitti:

    Joskus totuus sattuu.

    Sekö että yksi Audi on ollut viallinen? Jokaisesta merkistä löytyy viallisia yksilöitä. Vähän luulen että sinua sattuu kun et pysty ostaa uutta etkä vanhaa Audia.

    Äänestä

  • totuus? kirjoitti:

    Sekö että yksi Audi on ollut viallinen? Jokaisesta merkistä löytyy viallisia yksilöitä. Vähän luulen että sinua sattuu kun et pysty ostaa uutta etkä vanhaa Audia.

    kaivaa yksittäistapauksia kun Audi on paras ADAC:in tilastoissa, katsastustilastoissa ja ruostetilastoissa.

    Äänestä

Jos löytyisi tuon verran rahaa autoon, niin ehdottomasti valintani olisi uusi S4.

Äänestä
  • Sillä rahalla sais jo ihan oikeita autojaki.

    Äänestä

  • Kallis ja nii tavallinen kirjoitti:

    Sillä rahalla sais jo ihan oikeita autojaki.

    kun yhdestä koeajosta jaksaa kaiken maailman luuserit tulla vinkumaan ja mollaamaan. Eiköhän se S4 ole luokkansa paras kun on kilpailijansa BMW 335i:n jättänyt monessa eri testissä.

    Äänestä

  • huomata kirjoitti:

    kun yhdestä koeajosta jaksaa kaiken maailman luuserit tulla vinkumaan ja mollaamaan. Eiköhän se S4 ole luokkansa paras kun on kilpailijansa BMW 335i:n jättänyt monessa eri testissä.

    S4 kuitenkin maksaa sen parikymmentä tuhatta enemmän. Onneksi sentään molemmat merkit ovat tulleet järkiinsä ja turbot ottaneet isojen vapaasti hengittävien sijaan.

    Äänestä

yhen happy meelin, äiskä käy drivinissä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................. kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/autot/1695062

On se hieno peli, ei voi muuta sanoa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu