takuuvarmasti, kuin ns. manulle illallinen.
Näin kävi viime vaaleissa.
Näin käy huomenna.
Tulee käymään vuoden 2011 eduskuntavaaleissa.
Näin kävi viime vaaleissa.
Näin käy huomenna.
Tulee käymään vuoden 2011 eduskuntavaaleissa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla on kuitenkin huolta (äidillistä?), että miten just Timo Soini jaksaa tätä rulettia viedä. Jotenkin mulla semmonen pelko, ettei vain ylipaino sun muu vauhdikas ohjelma viime ajoilta tekisi mitään tenää. Rukoilen puolestaan.
Huom. kuitenkin olen henkilö, joka en halua, että PS't ovat yhden miehen varassa. Eiköhän puolueessa ole todellakin monia yhtä hyvin asiaansa ajavia kuin Soinikin.. Heidän tarvitsisi päästä esille nyt myös. Näin vastuu ja paine Soinilta jakautuisi ja varamiehiä tulevaisuuttakin varten kasvaisi.
Tykkään tästä puolueesta, sen realistisuuden ja Suomen puolesta olemisen vuoksi. Isot puolueet - todella väsyttävän ympäripyöreitä ja joidenkin 'harmaiden eminenssien' asioita ajavia, valitettavasti. - Siksi.
Tämä puolue ratsastaa Vennamon perinnöllä(ja äänestäjillä) joka oli ihan eri linjoilla kuin Soini ,esim.Veikko kannatti siirtolaisuutta ja Suomen eu: ajamiseessa
hän oli etumiehiä.Eikä missään nimessä ollut abortin ,kondomin käytön vastustaja,
eikä muutenkaan vähemmistöuskontokunnan edustaja,mitenkähän tämmöinen
ajaa eu:ssa MEIDÄN asioissa,kun on ilmoittanut heti liittyvänsä paavin ryhmään
ajamaan katolilaisten asiaa.Ja katolilaisten asiahan on tuhota koko eu että voisivat jatkaa vuosituhansien riistoa .
Oletko varmasti tietoinen mitä tämä "mies " kannattaa,hän esimerkiksi vastustaa
aborttia,kondomin käyttöä ja aikoo liittoutua EU:ssa katolilaisuuden yhdistykseen
jolla ei ole minkäänlaisia aikeita hoitaa ev.lut. tai edes SUOMEN ASIOITA.