Bambukeppejä Tampereelta?

Tarvitsisin puutarhaani pitkiä, paksuja bambukeppejä. Halkaisijaltaan mieluiten yli 4cm, eli ei niitä ohuita kasvatustukikeppejä.

Mistä niitä löytää!? Asun Tampereella ja ainoa liike, mistä olen lyhyen etsinnän jälkeen niitä löytänyt, sijaitsee Turussa... Eli mahdollisesti jostain tästä lähempää?
2665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lyhyt on ollu etsintä :) bambukeppejä saa ainakin futoniasta, hämeenpuistosta.

Äänestä
  • vaikka minkä mittaista ja paksuista. ihan ohutta ja sitten niin paksua, että tekisi vaikka huonekaluja. siis ainakin oulun kaakkurin bauhausissa on, ja käsittääkseni bauhaus löytyy myös tampereelta. hintakin oli ihan ok kun ohuita ostin itselleni, en muista olivatko paksut kauhean paljon kalliimpia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jonnnaaaa^ kirjoitti:

Tarvitsisin puutarhaani pitkiä, paksuja bambukeppejä. Halkaisijaltaan mieluiten yli 4cm, eli ei niitä ohuita kasvatustukikeppejä.

Mistä niitä löytää!? Asun Tampereella ja ainoa liike, mistä olen lyhyen etsinnän jälkeen niitä löytänyt, sijaitsee Turussa... Eli mahdollisesti jostain tästä lähempää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu