SM-liigassa. Myös HPK myymässä pelaajia pois. Jotain on seurojen tehtävä ,jos SM-liigaa vielä jollain lailla pelataan tulevaisuudessa.
Tilanne huonompi kuin luullaan
Kerho-täti
6211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tämmöistä viestiä kuuluu myös täältä stadista. Tilanne on nyt vakava. Jos voin kertoa, niin myös jalkapallopuolella muutama seura on aika valmis heittämään hanskat tiskiin , siis veikkausliigassa.
Niinkun täällä aikaisemmin otsikoissa Jypin Seppänen ilmoitti. Lisää uutisia tulee , kuten tämä Blues.
Futiksen on nyt lyötävä SM-liigaa kuin vierasta sikaa. Eihän tuollaista divarikiekkoa kukaan halua katsoa - vai haluaako?
Vastaan itse. Ei! Siirtykää katsomaan jalkapalloa. Se on halvempaa ja parempaa seurattavaa.
Suomen potkupalloliigasta ? Jääkiekossa 3-divarissakin taso kovempaa kansainvälisesti mitaten.
Suomalainen potkupallo on kalliimpaa, surkeampaa ja unettavampaa.Eihän SM-liiga laadukas sarja ole mutta selkeästi viihdyttävämpi kuin Afrikan amatööpotkijoista koostuva Villiveikkausleague.
joka todennäköisemmin pääsisi mm-kisoihin, kuin mitä potkupallossa tapahtuu ikinä.