on poistettu, miksiköhän?

Kirjoitin siihen onnitteluihin,
viime yönä ja se on kylläkin poistettu, vaikka kirjoitukseni oli kyllä normaalia arkielämää ja aika lyhykäinen viesti, kuitenkaan en löytänyt, vaikka aamulla kasvoni huuhtasin?
Jotta poistetaan täältä sitte ihan asiallistakin tekstiä...no harmi vaan...ei se päivääni pilaa.
Aurinkoista mieltä ja kevään odottelua mieliinne!
2317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Syy viestisi poistamiseen on varmaankin se, että olit vastannut siihen ISOILLA kirjaimilla kirjoitettuun ironiseen viestiin, joka ei kyllä vaikuttanut meidän porukan kirjoittamalta.
On varmaan hyödytöntä jättää asiallinen vastaus jos kerran asiaton aloitusviesti poistetaan.

Kaikesta huolimatta, mukavaa päivän jatkoa sinulle ja kirjoitellaan edelleen tänne palstalle, mikäli saamme tänne aikaan "kurin ja järjestyksen".

Äänestä
  • Kyllähän se ivalliselta vaikutti, ei siinä mitään, yksi sivu jo täyteen...mitä oli...oli mitä oli...

    Mutta mun kommentti oli aivan eri siinä, eli jatkoin linkkiä, vaikka olisin voinut kommentoida omana linkkinä asiaani.

    Minä, kun olin pahalla päällä ja totesin vain miksi ms-tautia potevat jätetään niin yksin sairauden kanssa, me ainakin saadaan olla yksikseen pulmia ratkaisemassa, mitä nyt täällä käyn kirjoittamassa.

    Usen olen pahalla tuulella, mies ei jaksa aina käsittää minua, meillä työ ikäänkuin menee alta, kun ollaan jonkinasteisia yhdessä tekijöitä ja nyt toinen pian putoaa kelkasta, tai eihän sitä tiedä, sehän tässä repivää onkin, kun on epävarma olo koko ajan.
    Tosin mistä sen tietää, vaikka jo huomenna minä olen työkyvytön, kukaan ei etukäteen voi tietää, mutta noin todellisuudessa asiat nyt ovat näin.

    Onko tuo pinnankireys muilla, vai onko se minusta kiinni ja itse syypää siihen, kun olo on paha.
    No onneksi nyt aurinko paistaa, ainakin ulkona!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minunkin asiallinen viestini kirjoitti:

Kirjoitin siihen onnitteluihin,
viime yönä ja se on kylläkin poistettu, vaikka kirjoitukseni oli kyllä normaalia arkielämää ja aika lyhykäinen viesti, kuitenkaan en löytänyt, vaikka aamulla kasvoni huuhtasin?
Jotta poistetaan täältä sitte ihan asiallistakin tekstiä...no harmi vaan...ei se päivääni pilaa.
Aurinkoista mieltä ja kevään odottelua mieliinne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu