pukamien hoidosta

pukamarasvan lisäksi..auttaako liikunta esim kävely vai pitääkö pysyä vaan mahdollisimman paljon levossa?
4186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kun pukamille ei jää juurikaan tilaa kapeiden satuloiden johdosta.

Äänestä

peräpuikot ja voide, liikunta, kuitupitoinen ruoka ja vältä istumista.

Äänestä
  • Olen huomannut, että tuo myrkky ne juuri aikaansai.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


perttipukake kirjoitti:

pukamarasvan lisäksi..auttaako liikunta esim kävely vai pitääkö pysyä vaan mahdollisimman paljon levossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu