Metro neuvottelee parhaillaan ensikaudesta HIFK:n kanssa. Metro myönsi itse neuvottelut ja sanoi että sopimus syntyy todennäköisesti. TERVETULOA !!!!
Metropolit HIFK:n mies ?!?!?
pikkulintu
191195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Vai näitkö päiväunia... No pelimies toi Metropolit on ja miksei sopis Hifkin rinkiin enskaudella...
Metro menossa takas nhl:jäille ja se siittä.......
et oo varmaan kuullu tulevasta nhl-lakosta???
mistäs tollasest kuulit?ei ainakaa HIFKn kotisivuil tost lukenu mitää joten todisteita kiitos.
Oon kuullut myös samaa....
En kuullut vaan satuin olemaaan työasioilla viimeviikolla Nordeskiöldinkadun hallilla kun mr Metro käveli siellä vastaan, oli kuulemma ollut Matikaisen kanssa palaverissa kertoi hallin vaksi. Kysyin Metrolta vielä asiaa, eli pelaatko HIFK:ssa ensi kaudella, niin hän vastasi: hopefully.
Eli minä vilpittömästi toivon että hän vaihtaa leiriä !!!
Täällä palstallahan on puhuttu että hifkiin tulee myös kovaotteinen jenkkipakki nimeltä Ron Jeremy. Onko hifkin ens kauden ulkomaalaiset Metro, Stathos, Vopat ja Jeremy ???
joo,niin olihan HIFK:iin tulossa kans Ron Jeremy kesken kauden.voittaa varmasti myös pistepörssin seuraavana vuonna,hah.
no,enpä tiiä mitä tost uskoo,mut ihan sama.mun mielest se ois ihan turha hankinta ku onhan HIFK:ssa jo Harkins&jos se änärinlakko tulee voimaan ni hankkis sitten niitä suomalaisii ketkä sieltä on tulossa...
Täytyy todellakin toivoa, että Metro päättää jäädä Jokereihin! Voi olla kyllä, että paskaa puhut... Meinaa tais olla sillon Jokerit-Blues mikä tuli telkkarist ja sillon en ny muista ketä, mut sano, että Metron kanssa ollaa yritetty päästä sopimukseen, mutta oli sanonnu, että jos Suomee jää ni Jokereissa pysyy koska tykkää pelata siellä... kyllä Metro itekki ehkä tajuu mitä fanit ajattelee, jos se HIFK:hon menee... Mutta tais tässä vähä aika sitte lukea lehessä, että HIFK on myöntänny haluavansa Metron... että huhhuh... vois pitää ihan ne omat pelaajat vaa... Mutta Metron on pakko jäädä Jokereihin!!
Veikkaan tuon olevan PASKAPUHETTA, tiedän asiasta ja jos metro lähtee niin joukkue ei ole ifk, se siitä! NÄIN ON!
Kuulkaas pojat! Se ei ole kuin tarvittava summa rahaa, niin narrit voipi hyväksyä sen! Ja teistä tuskin kukaan tietää yhtään mitään mistään neuvotteluista. Ja IFK ei mitään narri-pelaajia kaipaa!
Joo eihän olla väitettykkää, et tiedetää!! Ja todellaki HIFK ei mitää Jokeripelaaja tartte! Niit ei ees päästetä sinne! Kuka haluu pelaa HIFK:hon... mietimpä vaa... :P
Aivan samaa mieltä sun kanssa "..."
JA SE ON TOTTA, ETTÄ METROPOLITIN KANSSA OLTIIN KESKUSTELTU, JA SE OLI NÄIN SANONUT!!!!
eli menkää hifk-fanit muualle inisee!!! Metropolit ei teiän leiriin tuu!!!! JA JOKEREISSA SE AINAKIN OLIS MIELUITEN!!!HAHAHAAA!
vaan hyvänä!en mä sitä ainakaa toivo HIFK:iin&enkä itseasiassa oo edes kuullu kenenkää toivoneen sitä petopaitaan.sitäpaitsi onhan meillä Harkins mikä on parempi pelaaja ku Metropolit.
perusteluja, METRO on taitavampi. Harkins saa pisteitä vaan koska ykkösketju on niin hyvä, muuten aika pelle pelaaja, jolta voisi pöllyttää höyheniä.
Ei välttämättä ollenkaan paskapuhetta. Viime paikalliskamppailun jälkeen Meteroiitti vastasi nuorelle tytölle joka tiedusteli asiasta että mahdollisesti pelaa HIFK:ssa. (En ollut itse paikalla mutta kuulin asiasta yhdeltä hallin vahtimestarilta joka oli paikalla)
Ja kaikkea ei pidä uskoo... Miks Metro kertois ees kenellekkää... saman tien vois sitte kuuluttaa sen koko kansalle... Täytyy vaan odottaa ja kattoo miten käy...
ja huhujen mukaan valtonen ja pakaslahti? onko totta? ja söde ja jere jokereihin, stathos bluesiin? entä mäkiahon kohtalo, meneekö saipaan? mites pukka, tapparasta frölundaan? loputon suo jos näitä alkaa kesken kauden miettimään!