Pikkuruinen lisko, ihan kuin minikrokotiili, noin 10 senttiä, huomattiin pari päivää sitten terassilla ilta-aurinkoa ottamassa. Jos ei metelödä, ei lähde edes pakoon, mutta pienestäkin rasahduksesta liukenee piiloonsa varastoarkun taakse. Eniten ihmetyttää, miten se on tänne kerrostalon kuudenteen kerrokseen joutunut? Terassilla ei pitäisi olla mitään sille ruuaksi kelpaavaa, mutta ei vaan lähde tiehensä, vaikka ketterästi kulkee seinällä.
Normaalisti meidän väki on juoksennellut päin seiniä pakoon tämän kokoisia öttiäisiä, mutta tämä ei ole pahan näkönen eikä oloinenkaan, ei kuitenkaan kauheasti toivottaisi sen jäävän, eikä ainakaan varttuvan tuolla terassilla. Arvataan, ettei olisi aikuinen. Onkohan se joku villielukka? vai karanneita maskotteja? Jos me se luontoon yritetään toimittaa, niin mikähän sille olisi ominta maisemaa?
Kuva on osoitteessa http:// haukkumaukku.blogspot.com
Pikkuliskon elämää kunnioittavia neuvoja kaivataan
liskotuntemus tasan 0
2
276
Vastaukset
- tähtilisko
Moikka! Juu,kyllä uskon että lisko siellä elelee kaikilla öttiäisillä,mitä sieltä etelästä löytyykin.Olen itsekin asunut,Espanjassa,Roomassa ja jopa Karibianmerellä Santo Domingossa.Karibialla meillä asui koko ikänsä vaaleanpunainen lisko,joka sitten söi kaikki öttiäiset.Kannatan,että annat liskon rauhassa elellä siellä,koska ei ainakaan teille sisään tule öttiäisiä!No..Onnea uudelle liskon omistajalle!:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke592862- 1252070
- 921778
- 1631375
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731341- 631299
- 731201
- 691122
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731059Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t331007