Tala haluaa ruotsin tilalle venäjän

373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tala ja muut fennot ovat AINA vaatineet täydellistä kielivapautta. Pakkoenglanninkin voisi poistaa, 99% valitsisi sen kumminkin. Se riittää mainiosti.

Sen sijaan pakkoruotsittajat Meinander ja Hautala mm. ovat sen pakkovenäjän kannalla.

Että näin päin...

Äänestä
  • pakkoenglannin sitä poistamatta?

    No edistystä tietysti sekin että netti fenno myöntää että pakkoenglanti on olemassa.

    Äänestä

  • haluat poistaa kirjoitti:

    pakkoenglannin sitä poistamatta?

    No edistystä tietysti sekin että netti fenno myöntää että pakkoenglanti on olemassa.

    Kysymys oli pakkovenäjästä. Englannin mainitsin vain esimerkkinä.

    Svekoille englanninkieli alkaa olla pakkomielle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mutta: kirjoitti:

Oletko Tala nyt tyytyväinen:

http://www.iltasanomat.fi/videot/jalkapallo/1697727

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu