johtaja yrittäjien puolueelle

kenestä nuori mutta kokenu veturi yrittäjien puolueelle. en kaipaa kekkosen aikasta kehä raakkia, mutta saa löytyä keskustasta tai mistä tahansa puolueesta kunhan on vankkaa kokemusta yrittämisestä ja yrittämisen ongelmista ja ennen kaikkea yrittämisen MAHDOLLISUUKSISTA

3

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja uskottavuutta

      nimi sinällään ei vie kovin pitkälle
      osaaminen ja into ovat perusta ja media taidot myös tärkeitä tästä on nyt hyvä esimerkki T. Soini joka on menestynyt ilman politiikan saavutuksia vain pelkällä media seksikyydellä.
      YP pitää olla uskottava ja henkilöön leimautuva juttu menee niinkuin Risto J. Pentilällä aikoinaan nuorsuomalaisissa kaikki henkilöityin häneen ja puolue ei päässyt "lentoon" toisaalta yhtenäinen linja ja riitdaton porukka pääsee eteenpäin.
      paljon pitää natsata yhteen asioissa jotta homma voi onnistua.
      (mukana ollaan)

      • Manner riikka

        On ei varmaan alku veturiks kerkee mutta jatkossa. Löytyiskö valtiovarain ministeriöstä tunteeko kukaan niitä tyyppejä.


      • täytyy olla uskottava aate ja tavoitteet. henkilö kohtaisesti haluiaisin olla sellaisessa toiminnassa ja puolueessa mukana mikä varsinaisesti ei politikoi vallasta niinkuin oikiastaan kaikki nyky puolueet" kaikille kaikkea hyvää" periaatteella. vaan politikoi oman yrittäjien asian puolesta ettei yrittäjien asioita kerta toisensa jälkeen poljeta jonnekkin, mutta on vilpittömästi tukemassa muiden puolueiden asioita kuitenkin monesti yrittäjän ja työntekijän asiat kulkevat käsi kädessä kuin myös ympäristö asiat. joka puolueesta varmaan löytyy sellasia asioita mitä yrittäjien puolue voi tukea. tälläisella politiikalla tulee omakin asia kuulluksi ja hoidetuksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      82
      4627
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3637
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      64
      2070
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1142
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      145
      1072
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      989
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe