Talvikauden 2009/2010 matkaoppaiden haku

nicka

Hei!

Osaisiko joku sanoa, koska esim. Aurinkomatkat hakee yleensä talvikaudellensa matkaoppaita? Ja milloin työt alkaisivat jos tulee valituksi?

Itselläni olisi mahdollisuus lähteä matkaoppaan työhön noin puolen vuoden päästä, niin kiinnostaisi tietää onko silloin mitään hakua päällä..

Tietysti voisin itse firmoihinkin soitella, mutta kysynpä nyt täältäkin onko tietoa :)

3

561

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eleonoraa

      Haku talvikaudelle päättyi Aurinkomatkoille toukokuun alussa ja Tjäreborgille muutama viikko sitten. Haastatteluja ovat hoitaneet toukokuun lopussa ja nyt kesäkuun puolella, molemmat paikat ilmoittavat valituksi tulleille tämän kuun loppuun mennessä. Molempien m.toimistojen uusien oppaiden olisi tarkoitus aloittaa työt suunnilleen syys/lokakuussa.

      Aurinkomatkoilla luulisi olevan uusi haku taas syksyllä kesäkautta 2010 varten, Tjärestä en tiedä kuinka usein järjestävät opashaun. Löydät kyllä kaiken tarvittavan lisätiedon kyseisten m.toimistojen nettisivuilta.

      • nicka

        että Aurinkomatkojen sivuille oli juuri tullut tietoa ensi vuoden puolella alkavista koulutuksista :) Muiden firmojen nettisivuilla ei vielä ainakaan ole mitään tietoa ensi vuoden koulutuksista..


      • maailmalla1234
        nicka kirjoitti:

        että Aurinkomatkojen sivuille oli juuri tullut tietoa ensi vuoden puolella alkavista koulutuksista :) Muiden firmojen nettisivuilla ei vielä ainakaan ole mitään tietoa ensi vuoden koulutuksista..

        Kannattaa hakea päivölään syyskuussa alkavaan koulutukseen, sit voisit päästä ens keväänä duuniin ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      540
      4645
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      3721
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      284
      2352
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      482
      2221
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      88
      1555
    6. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      116
      1524
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      157
      1413
    8. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      69
      1340
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      70
      1323
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      84
      1164
    Aihe