Sinkkumiehen juhannusongelma

PK-seudun "turisti"

Jooh. Tässä sitä taas ollaan. Pari päivää juhannukseen, eikä tietoa mihin menisi. Aikaisempina vuosina on ollut porukka jonka mukaan mennä, mutta nyt näyttää sen suhteen aika huonolta.

Mihin ihmeeseen 31v sinkkumiehen pitäisi juhannuksena suunnata? Asun siis pk-seudulla, mutta ei täällä ole silti pakko juhannusta jumittaa. Jonkin verran jaksaa hyvin meiningin takia reissata, mutta ei sentään ihan Keski-Suomeen tms asti.

Juu, tiedetään: Ei ole pakko mennä mihinkään. Juhannuksesta on kuitenkin niin monia mukavia muistoja, että nytkin haluaisi päästä sitä juhlistamaan vähän isommassa porukassa, eikä vain nyhjöttää kotona tv:n ääressä.

Aurinkoa ei näköjään tulla pahemmin näkemään, mutta ei kai se menoa haittaa?

Ehdotuksia? Ajatuksia?

1

372

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maalaistyttö 30v.

      Hei!

      Älä nyt ainakaan jää viettämään jussia Helsinkiin, tämä kaupunkihan tyhjenee aattona täysin (vaikka tietty sekin voi olla ihan näkemisen ja kokemisen arvoista)

      Me suunnataan tyttöporukalla Hangon biitsille, joten ota kaverisi mukaan ja liity seuraan, rannalla tavataan. Ollaan vietetty keskikesän juhlaa jo parina vuonna tuolla samaisella rannalla ja joka kerta on ollut hyvä meno. Tänä vuonna ei tosin ole mitään festareita ko.kaupungissa, mutta tuskin se juhlintaa haittaa. Paikka on täynnä mökkiläisiä ja tapahtumia riittää varmasti ihan omastakin takaa.

      Toinen hyvä paikka on kuulemma Tammisaari, mutta omakohtaista kokemusta paikasta ei ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      96
      951
    2. 59
      878
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      68
      683
    4. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      41
      635
    5. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      61
      632
    6. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      22
      552
    7. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      33
      538
    8. Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille

      Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka
      Lieksa
      24
      512
    9. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      46
      484
    10. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      37
      478
    Aihe