Hohhohhoo noita kepuloisia paljastuksineen....
Vanhanen jäi taas kiinni valehtelusta
Ja lisää luvassa
372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mitä muita tärkeitä asioita hän on valehdellut. Nythän kepun kaikkein tuntemattomimmatkin kansanedustajan Savosta ja Pohjanmaalta ovat päässeet todistamaan pääministerinsä sopivuutta televisiossa, joten aika antaalla ja epätoivoisena puoluejohto näyttää olevan.
syyttävät Korhosta, kun hän kertoi totuuden Vanhasen mukanaolosta kokouksissa, joita hän ei itse muistanut ollenkaan aikaisemmin. Mies ei edes käytä alkoholia.
Ja nämä hyväkkäät kansanedustajat valehtelevat sekä itselleen, että kansalle.
Eikö kukaan uskalla sanoa suoraan, kuka valehtelee. Senhän näkee pässikin.
pakko menetellä, sillä muuten Vanhasen suunnitelma kolmannesta kaudesta pääministerinä ei voi koskaan toteutua, mikä olisi tietenkin sääli Kepun johdon kannalta. Mieluummin siis valehdellaan niin paljon kuin mahdollista, sillä loppujen lopuksi kansahan on tyhmää vaalikarjaa, jota voidaan ajaa vaikka minkälaisiin karsinoihin.