Miten saadaan pehvaperse näyttään pienemmältä??

..

Olenko normaalipainoinen kun olen 155 ja 46 kg? Perseeni on tosi ison näkönen ja haluisin peittää sitä, se voi kyllä johtua siitäkin että on hoikka maha (kylkiluut paistaa läpi) ??

Miten siis saisin pehvani näyttämään pienemmältä? ehdotuksia..

1

499

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alaosilla

      Hei! Olet aivan normaalipainoinen. Painoindeksisi on 19,1 eli normaalipainon alapäässä. Voisit painaa monta kiloa lisää ja silti olla aivan normaalin rajoissa. Ja nämä siis ovat aikuisten ohjeita. Jos olet vielä kasvuikäinen, niin painoindeksiä ei pidä tuijottaa.

      Takapuolesi on tuskin kovin valtava, jos mahasi on hoikka (ja painosi ollessa noin alhainen). Jos sinusta kuitenkin tuntuu, että haluaisit pukeutumisella saada takapuolesi näyttämään pienemmältä, niin se onnistuu hyvin helposti: käytä tummia housuja tai tummia hameita, ja vaaleampia yläosia. Siitä syntyy mittasuhteita tasapainottava vaikutelma.
      Mitään kiristäviä vaatteita tms. poppakonsteja ei kannata käyttää. Liian pienet vaatteet saavat kenet tahansa näyttämään lihavalta. Löysemmät ja hyvin laskeutuvat vaatteet sen sijaan saavat käyttäjänsä näyttämään sopusuhtaiselta.

      Ja toistan vielä: olet noilla mitoilla kokonaisuutena HOIKKA.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3613
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2459
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      36
      2294
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      2057
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1572
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1519
    7. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      13
      1309
    8. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1302
    9. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      266
      1275
    10. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1265
    Aihe