Monta kestää olla väärin C-teoriakokeessa?
Ja mitä teidän on pitänyt tehä C:n inssissä? Onko joutunut kovasti perruttelemaan? Siis osaan kyllä peruttaa, mutta kysyn vain. :)
Pomppaako helposti siitä, jos esim. käy vähäsen valkosen viivan päällä tai reunakivityksen päällä?
C-Teoriakoe (virheitten määrä)
10
6150
Vastaukset
- joutunee
aina, ite piti tehdä taskuparkkeeraus huoltsikan pihalla. Luulisin että reunakivetyksen yli hyppyttäminen on isompi paha kuin viivan hipominen.
- virhemäärät
c-teoriakokeen suurin sallittu virhemäärä on 3kpl ja kysymyksiä kokeessa on 10kpl
- näin menee
Kuvissa (50) saa mennä 8 väärin
Sanallisissa (10) saa mennä 3 väärin.
Ja hylkyäystä ei tule tuollaisista pikkuvirheistä, vaikka tällä palstalla onkin tosi moni hylätty ihan "pikkuvirheen" takia.
Ja kyllä, lain mukaan inssissä pitää olla perutustehtävä, vaikka sitä ei kaikki tutvon vaadikaan...- ,.,.,
Jos korottaa b kortin c kortiksi ni eihän siinä mitään kuvia ees oo...
- A I N A
,.,., kirjoitti:
Jos korottaa b kortin c kortiksi ni eihän siinä mitään kuvia ees oo...
Aina suoritetaan AV ja luokkakohtaiset kysymykset.
Lukuunottamatta muutamaa poikkeusta, jos on esim aijemmin suoritettu väh B-luokan kuvakoe tms. - Pähkäilijä.
A I N A kirjoitti:
Aina suoritetaan AV ja luokkakohtaiset kysymykset.
Lukuunottamatta muutamaa poikkeusta, jos on esim aijemmin suoritettu väh B-luokan kuvakoe tms.Eikös se niin mene, että jos vaaditaan B kortti pohjalle, niin kuvia ei seuraavassa luokassa tarvitse suorittaa? Elikä C ja D, sekä E kirjaimet ei niitä kuvia edellytä.
Miten sitten A luokka? Kun on A pohjalla, niin silloinhan kuvat pitänee uudestaan suorittaa B luokkaa suoritettaessa. Vieläkö A luokassa on 45 kuvaa, vai tuleeko siinä pysäköintikuvat jo nykyisin mukaan?
Eikö M ja T luokassakin ole muutama kuva? Ne ei varmaankaan korvaa mitenkään B luokan kuvakoetta. - Ei todellakaan
Pähkäilijä. kirjoitti:
Eikös se niin mene, että jos vaaditaan B kortti pohjalle, niin kuvia ei seuraavassa luokassa tarvitse suorittaa? Elikä C ja D, sekä E kirjaimet ei niitä kuvia edellytä.
Miten sitten A luokka? Kun on A pohjalla, niin silloinhan kuvat pitänee uudestaan suorittaa B luokkaa suoritettaessa. Vieläkö A luokassa on 45 kuvaa, vai tuleeko siinä pysäköintikuvat jo nykyisin mukaan?
Eikö M ja T luokassakin ole muutama kuva? Ne ei varmaankaan korvaa mitenkään B luokan kuvakoetta.B-luokan kuvakoe korvaa muiden luokkien kuvakokeet, A tai M luokan kokeet eivät korvaa :)
Mutta jos ei ole tehtynä B-luokan kuvakoetta, niin tulee ne kuvat myös C-korotukseen - Pähkäilijä.
Ei todellakaan kirjoitti:
B-luokan kuvakoe korvaa muiden luokkien kuvakokeet, A tai M luokan kokeet eivät korvaa :)
Mutta jos ei ole tehtynä B-luokan kuvakoetta, niin tulee ne kuvat myös C-korotukseenNo ei sitten, jos tiedät paremmin.
- mä vuan
Ei todellakaan kirjoitti:
B-luokan kuvakoe korvaa muiden luokkien kuvakokeet, A tai M luokan kokeet eivät korvaa :)
Mutta jos ei ole tehtynä B-luokan kuvakoetta, niin tulee ne kuvat myös C-korotukseenEi mulla ainakaan ollut mitään kuvia kun viimeviikolla kävin C-teoriakokeen (korotus) tekemässä. Ja ikinä en ole tenyt mitään kuvakoetta,pelkästään A4 täyttänyt ja inssin ajanut.
- Anonyymi
Jos intissä menee C - luokan ja C 1 e :n teoriakokeet 5 kpl väärin niin uusia ei enää koetta pysty. Vai pystyykö ? Noi C1 e:n kysymykset ihan syvältä. C- luokka on ollu virheettömiä. Kuiteskaan ei tuota C - korttia saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.663132Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91841- 1111730
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241239- 1251019
- 98978
- 60944
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67926Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6855- 84849