Velat annetaan anteeksi

ja tulee joskus virheitäkin kuten Saabille liikaa velkaa. Mutta anettakoon ne anteeksi, unohdetaan velat ja aloitetaan puhtaalta pöydältä paremmalla onnella.

http://www.hs.fi/autot/artikkeli/Velkojat hyväksyivät Saabin velkajärjestelyn/1135246986352
1192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ne velat on käytännössä GM:n, ei Saabin. Miksi Saabin pitäisi maksaa GM:n virheistä ja idioottimaisuudesta? Tuskin velat sinun lompakostasi pois ovat, ei sinulla ole sossunluukun tuloilla paljon varaa maksellakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tekevälle sattuu kirjoitti:

ja tulee joskus virheitäkin kuten Saabille liikaa velkaa. Mutta anettakoon ne anteeksi, unohdetaan velat ja aloitetaan puhtaalta pöydältä paremmalla onnella.

http://www.hs.fi/autot/artikkeli/Velkojat hyväksyivät Saabin velkajärjestelyn/1135246986352

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu