R-kirjan sorisee ja pää tärisee

Ihme se ärrän-porisuttaja kun aina kun suunsa aukaisee, tulee pelkää paskaa ja pää vaan tärisee.

Miksi punikeilla nykyisin pää tärisee kun ne ovat televisiossa? Jutan pää tärisi niin että leukaheltat saivat kyytiä.

Ai niin, nehän saivat niin pahasti pataan vaaleissa!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

irvailemalla jonkun puheviasta

Äänestä
  • häpeäisit käytöstänne aina valehtelette ja juoruilette sekö on teidän työnkuvanne?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


punikeilla kirjoitti:

Ihme se ärrän-porisuttaja kun aina kun suunsa aukaisee, tulee pelkää paskaa ja pää vaan tärisee.

Miksi punikeilla nykyisin pää tärisee kun ne ovat televisiossa? Jutan pää tärisi niin että leukaheltat saivat kyytiä.

Ai niin, nehän saivat niin pahasti pataan vaaleissa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu