Näin on lautakunta päättänyt. Mitäköhän nää meiän päättäjät meinaa. Ajaa alas koko muu Kouvostoliitto, lukuun ottamatta Kouvolan keskustaa.
Keltsun ammattikoulu
suljetaan.
122062
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
tilaa...
Mun poika on jo siiheks käynny koulun loppuun!!Hah..
aletaan ajamaan alas kaikkea mikä ei ole Keskustassa. Seuraavaksi lähtee sitten varmaan terveyskeskus keltsulta.
Kyllä tulee ikävä Keltsun terveyskeskuksen ent. sairaalan hienoja palveluja. Ja onpa se amm.koulukin tuottanutvmonenlaista yhyvää kuntalaisille mm. metalli- ja ruoka-ja leivonnaispalvelutuotteiden alueilla. Jotta kyllä tää ns. suurkouvola on ihan perseestä.
Anjalankosken alasajo alkoi paljon ennen Kouvolaan liittymistä, KIITOS DEMARI ENEMMISTÖN, kaikki tehdyt muutospäätökset oli LOPETUS.
Mun mielestä on hyvä juttu, että keskitetään kaikki mahdollinen Kouvolaan, koska saataisiin sinne edes jotain elämää.
asu tai ole äänestänyt sellaista henkilöä joka haluaa keskittää keskustaan kaiken...
Keltsun ammattikoulu suljetaan.. oikeastikko ja milloin.. onko kellään varmaa tietoa asiasta ? Minne siirtyisi,kouvolaanko?
mihinkään kouvolaan siirrä. Ja sehän on nykyään jo kouvolassa!!!
kouvola siirretään ens viikolla nastolaan ni saadaan kaikki paska samaan paikkaan
haista kakka
Kouvola on niin epäonnistunut kokeilu, ettei mitään määrää. Joistain "Kouvolan kaupungin" osa-alueista on niin pitkä ja hankala julkisliikennevälineetön kulku "keskustaan", että nopsemmin asioi vaikka Helsingissä. Ehtii kaupoille ja takaisin saman päivän aikana junalla, mitä ei välttämättä tapahdu ikiomassa kotikaupungissa Kouvolassa. Pitää siis yöpyä Vaakunassa.
Mikähän korruptiokiemura tässäkin on? Näin saa hotelli asiakkaita, kun ei jaksa maksaa taxia mennen tullen päivittäin johonkin rajaseudulle.
Ilmapiiri, olen ollut lukevinani ja haistelevinani ilmaa, on nyt kääntynytkin hallituksessakin jarruttelemaan tätä pakkonaittelua. Asianomainen naisministeri ei ole enää niin raivokkaasti ajamassa aatettaan, olen kuullut. Piteleekö paikkaansa, en tiedä, mutta olisi ehkä hyvä sauma alkaa ratkomaan pakkoliitosta, kun ei hyvä kerta tullut?
Tuo Keltakankaalta kaiken lopettaminen on ääliömäistä. Hyvä bussimatka ja paljon vuoroja keskustaan ja paikkana mainio ja kasvukelpoinen. Ei mikään alasajettava.
Kukahan tätä soppaa hämmentää? Keltsua on jo kymmenen vuotta ainakin riisuttu. Kenelle? Myydäänkö se venäläisille? Niin vaikuttaa.
Vasemmiston, demareiden vanha jo homeessa oleva unelma oikeasta kouvostoliittolaisesta Inkeroinen-Keltakangas-Ummeljoki valtakunnasta kai vielä henkitoreissaan yrittää pysyä pinnalla. Ainakin vähän tukan tupsua näkyvissä on.