http://www.iltalehti.fi/uutiset/200906189793191_uu.shtml
Keskusta tarjoaa jatkuvasti kaikkien aikojen parasta viihdettä.
:)
Keskusta tarjoaa jatkuvasti kaikkien aikojen parasta viihdettä.
:)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200906189790427_uu.shtml
Minä en lue Iltalehden nettilehteä enkä ikinä osta oikeaa lehteä. Tiedän, että näitä nettigallupeja pystytään manipuloimaan miten halutaan. Jos olisin äänestänyt, olisin äänestänyt luottavani Vanhaseen.
Missä välissä ehtisitkään?
Missä välissä ehtisitkään?
Ostatko vain Suomenmaata ja muita kepulehtiä?
Lue, mitä hallituspuolueiden edustajat ovat sanoneet, kun eivät tunnu nielevän Vanhasen selityksiä.
Vanhanen on ilmeestä päätellen jo lukenut?
http://static.iltalehti.fi/uutiset/juttuvahis1806JP_uu.jpg
http://suomenkuvalehti.fi/blogit/polkomfi/vanhanen-jai-loysaan-hirteen
Lue myös Valopääkirjoitus:)
Kyllä keskusta tosiaan on paras.
Jo vain on.
Puoluesihteeri Korhosella on kaksoisveli, jonka menettelytavat ovat identtiset kuin puoluesihteerillä.
Mitä kepussa oikein tapahtuu?
Alkaa mennä jo yli ymmärryksen?
Mistä näitä Korhosia oikein tulee??
Korhosia oikein sataa...?
Keijohan lupasi estää Suomen EU-jäsenyyden, jos hänet valitaan presidentiksi.
Keijo on muuten Johanna Korhosen setä, jos oikein muistan ja muistanhan minä, kun en ole Matti Vanhanen.
Tilastojen mukaan Korhonen on jo ohittanut Virtasen. Joskus Virtanen oli yleisin sukunimi Suomessa. Siksi Korhosia "sataa".
ei ihme, että "kiersi" tuhansia tilaisuuksia ennen vaaleja! Perin juurin ovela kepulainen jymmäytys. Heh-heh, kepusta riittää tätä tahatonta huumoria loputtomasti. Vanhasella housut tutisee ja alahuuli väpättää, sihteeriköt piilossa ja Väyrynen huohottaa Vanhasen niskaan. Paavolla olisi paljon kostettavaa siitä nöyryyttävästä ajasta, joka alkoi, kun luovutti kepuloisuuden valtikan "taltta-hampaalle" eli luuseri Eskolle.
Tulee hauska syksy ja varmaan vielä hauskempi talvi. Tosin kepun todellinen ja ainoa tavoite meni tässä hässäkän peittämänä ohi kaikessa hiljaisuudessa ja sen vuoksi kepun todelliset napamiehet ovat hiljaa. Maataloustuet on sovittu tuleville vuosille ja tarkoittaa kovia veronkiristyksiä, että ne pystyisi suomalaiset maksamaan. Vaan ja ainoastaa tuon takia kepu on olemassa....
Turhaan te kepun johtajia haukutte. Omien puolueiden luuserijohtajat ovat koloissaan ja pelkäävät, paljastuuko jotain heidänkin rahoituksestaan. Hiljaa olemalla toivovat säästyvänsä kysymyksiltä. Keskustassa rohkeutta riittää.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/06/901999
Miksihän tuo kepun puoluesihteeri tuppaa säännöllisin väliajoin katoamaan tavoittamattomiin?
Ja kuinka on mahdollista, että kepussa toiminta (työnjako) on sellaista, että Vanhanenkin joutuu kitisemään jälkikäteen, että olisin halunnut tietää.
Miksei kysynyt, jos halusi tietää?
Vai onko Vanhanen tosiaan niin pihalla puolueensa asioista, ettei tiedä edes sen vertaa, että osaisi kysyä?
Onko se edes mahdollista?
Jos on, aika kummaa se sitten on!
Toisaalta onhan Vanhanen sanonut, että Korhosen tehtävä on junailla vaaliraha-asiat.
Miten lie sattunut Vanhanenkin sitten erinäisiin neuvotteluihin mukaan, joissa on kepun rahoittaminen ollut aiheena?
Joka tapauksessa kepu on mennyt alamäkeä tämän tietämättömän ja muistamattoman puheenjohtajansa aikana.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fi/thumb/9/9f/Uuno_Turhapuro_Tupla-Uuno_juliste.JPG/255px-Uuno_Turhapuro_Tupla-Uuno_juliste.JPG
http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/kevan-toimitusjohtaja-jatkaa-tehtävässään/457993
"järkyttyi" Kesärannassa - ja sanoi että hänet oli huijattu "päiväkahville".
Todellisuudessa Markku Kauppinen on tärkeä lenkki ketjussa Nova-KMS-Kepu. Kauppisen johtama Keva tekee kauppoja Novan kanssa. Ja kepu saa siitä sitten siivunsa.
Ja kaikki tämä eläkerahoilla.
Kuntatyöntekijöiden on syytä olla huolissaan eläkkeistään. Nyt on huijarit liikkeellä.
KEPULAISILLA ON PALLO HUKASSA, SAAMME NAUTTIA TÄSTÄ KEPU-SHOWSTA KUUMINA POLIITTISINA KESINÄ 2009.2010.2011.2012..VEIKKAAN ETTÄ TÄMÄ FARSSI LOPPUU JOSKUS 2012.TÄSSÄ ON NIMITTÄIN VALTIOLTA VIETY MAINE..VANHANEN - J KORHONEN - J KORHONEN - A MERISALO KETJU TEKEE TÄSTÄ IHAN SILKKAA SHOWTA.. IHMETTELEN SITÄ ETTÄ VANHA POLIITTINEN KETTU MARKKU KAUPPINENKIN MENI NOIN HELPPOON MUKAAN
Alkaa näyttää siltä, että uutisköyhä kesä saa kuitenkin Ruokolahden leijonien tapaisen jatkokertomuksen, vaikka kepun talous ja vaalirahoitus ei olekaan yhtä uurta juoruherkkua kuin Matti Ahteen seksitouhut alaistensa kanssa tai Alpo Rusin agenttipuuhat.
Kepu ilmeisesti tapansa mukaan pihtaa jokaista tiedonmuruaan niin sitkeästi, että medialla riittää nyhtämistä ja hutkivalla tshurnlismilla huitomista läpi kesän.
Myydäänpähän iltapäivälehtiä vaihteeksi muullakin kuin Karpelan tissinkuvilla.
-Jäbä
Mutta se ei kai ole ihan hutkimista, vaan ihan oikeata tutkimista tämä Nova Groupiin kohdistuva erityistilintarkastus?
Voi voi, mitä sieltä vielä paljastuukaan ja mitä selityksiä tulemme kuulemaan.
ps. Haluatko kertoa pahimman pelkosi tarkastuksen tuloksista keskustaa koskien?
Ei kai Vanhanen vaan, joka on keskustan suosikkipelaajasi, joudu selittämään lisää?
Vai joutuuko?
Mitä pelkäät eniten?
Erityistilintarkastus on tutkintaa velallisten oikeuksien turvaamiseksi.
Iltapäivälehtien lööpit ovat hutkintaa.
Ainut pelko on kait se, että joku kivi jäisi vielä kääntämättä ja soppaa jäisi lämmitettäväksi vielä eduskuntavaalien alle. Minusta nimittäin voitaisi joskus käydä edes yhdet vaalit asiakysymysten ja puolueiden ohjelmien pohjalta eikä milloin mitäkin kohua kommentoiden.
-Jäbä
http://www.hs.fi/kuvat/iso_webkuva/1135247003616.jpeg
"Kepu ilmeisesti tapansa mukaan pihtaa jokaista tiedonmuruaan niin sitkeästi, että medialla riittää nyhtämistä"
Etkö pelkää yhtään, että halveksimasi Jarmo Korhonen paljastaa kaiken?
Siinä voi rakastamasi Vanhanen kiemurrella sen jälkeen ennen näkemättömällä tavalla.
En ole nähnyt vielä Vanhasen kantaa siihen, nauttiiko Korhonen Vanhasen luottamusta?
Ei uskalla Vanhanen sanoa Korhosen menettäneen Vanhasen luottamusta.
Ikävää varmaan Vanhasesta, kun täytyy kannanotoissaan suhteessa Korhoseen huomioida aina se, mitä Korhosella on vielä takataskussaan, jos tiukaksi menee.
Kepulaiset tekisivät nyt viisaasti, jos eivät panikoituisi tyrkyttämään medialle lisää viikonloppuviihdettä.
-Jäbä
Muuta kuin korkeintaan siksi, että saa sen uutisoitua lukijoille ja sitä kautta toimittajatkin saa voita leivän päälle.
Mutta sieltähän media sitä "viihdettä" ottaa, mistä sitä löytyy.
Kepusta sitä tuntuu löytyvän, ei voi kieltää.
Itse asiassa en tiedä, kumpi on ns. "pahempi" asia?
Lukea IP-lehtien myyviä juttuja, vai eri puoluelehtien propagandajuttuja, esim. kepun Suomenmaata jne?
Älä suotta kuitenkaan ala esitelmöidä medialukutaidosta.
ps. Nykypäivälehdessä 29.5.2009 oli Eero Iloniemen kirjoitus otsikolla
Tyhmiä kysymyksiä maaseudusta.
Ei huono!
Soisin kepulaistenkin lukevan sen, mutta mitenpä he?
No, itsekin tilasin piruuttani näytenumeron.
Älä jäbä huku juhannuksena, vaikka keskusta hukkuukin hissuksiin selitystensä suohon.
Medialta jää irtonumeromyynti vähiin, jos ei ole viihdettä tarjolla.
kiitos kuitenkin toivotuksista. mulla on sen verran puupää, että olen tähän saakka pysynyt kelluksissa. ,-)
-Jäbä
Pitääkö sinun aina esittää samatkin asiat omin sanoin ja pyrkiä antamaan vaikutelma, että sanot sisällöllisesti jotain muuta?
Minä olenkin puupää, joka ei huku juhannuksenakaan. ;-)
Vanahanen ei tiedä mistään mitään mitään mitään
ketä nämä naamat täällä oikein on
http://www.hs.fi/thickbox/kuva/1135247003616?KeepThis=true
...
valheilla ei pitkälle pötkitä edes Suomessa
Pikkutyttö vanhempiensa kanssa kaupassa alkaa osoitella kumaraista ja punottavaa asiakasta.
-Iskä, tuossa on se valehteleva mies televisiosta.
Saattaahan se olla todennäköistä, että Suomen kodeissa aika yleisesti Vanhasta pidetään valehtelijana ja epäuskottavana.
Ja kommentit tarttuu lastenkin suuhun, liekö huono vai hyvä asia?
Kun joku laskettelee ilmiselvää luikuria, hänelle nykyään sanotaan: Älä vanhastele (jos kyseessä mies) ja älä jäätteenmäkeile (jos kyseessä nainen).
jos jää kiinni vanhastelusta
Missä vaikuttaa?
Miksi ihmeessä Jarmo Korhosen veli alkaa lähetellä tuollaisia kirjeitä kepulaisille?
Joko kohta Vanhasen kaksi veljeä lähettelee uhkaavan sävyisiä kirjeitä oppositiolle (vaikka sille kepun sisäiselle)?
Tutkimattomat ovat kepujohdon teot.
Mutta tokihan muistamme kekkosen vuotuisine rupla-avustuksineen.
Mihinpä maalaisliitto karvoistaan pääsisi?
Ei onnistu kansalaisten asioiden hoito porvarihallitukselta, kun pitää hoitaa rahoittajien asiat.
Kuka hullu luulee, että rahoittajat syytäisivät satojatuhansia hallituspuolueille ilman odotuksia vastapalveluksista?
Ja mitä odottikaan NG, kun pani toden teolla rahansa jakoon ennen konkurssia?
Mitä sille luvattiin siitä hyvästä ja jäikö "tavara toimittamatta", ainakin osittain?